Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a tapasztalatok 125-150 es...

Mi a tapasztalatok 125-150 es 4T robogókról? Milyet érdemes venni max 190 000 FT ből

Figyelt kérdés

Tavasszal veszek egy robogót a fent említett kategóriában. Keret: 100-190 ezer Ft. Követelmények: kevés fogyasztás, megbízhatóság, csomagtartó ülés alatt, lehetőleg nagy. nem kell kihegyezett 20+LE-s gép, azért akarok 4T-t.

Már van amit kinéztem, de nem írom, hogy ne befolyásoljak senkit.

És nem sértésből, de jó lenne ha olyanok írnának akik maguk szerelték, és nem pár évesen kapták 14 éves korukba, aztán amikor megunták, bedobták a sufniba.


2011. jan. 4. 13:27
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok... Csak annyit, hogy: Honda SCV 100 közismertebb nevén Honda Lead 100...
2011. jan. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Hasonló érzelmeket táplálok én is a Hondák iránt :)


Igen a Lead-et nézegettem, van belőle tárcsás is, de úgy vettem észre inkább dob fékes. Igen sajna ez nagy hátrány a többivel szemben. Bár úgyérzem a Hondának ezzel a robogóval nem volt célja felvenni a versenyt bámelyik másik 125 össel, mert ez egy kicsi 100 as moci. AZ tuti h egy ilyennel jó ideig nem lenne bajom...


Te 50 esként használtad?

2011. jan. 6. 20:11
 13/27 anonim ***** válasza:
68%

Szia!

Én az Aprilia Leonardót ajánlom. Igaz 50-es nincs belőle de Magyarországon a Leonardó tulajdonosok 70-80%-a 50-esként használja. 200 ezerért 2000.-es évjáratú Leonardó-hoz is hozzájutsz. ( vagy akár a felettihez) Nagyon gyönyörű , kényelmes motor. Van belőle 125 , 150 , 250 , 300 ccm-es is. 125-öst és a 150-est lazán használhatod 50-esként! Én is így használom gond nélkül. Olvashatsz róluk tesztet is. Alkatrészellátás van, kényelem van (kényelmes ülés , magas üléspozíció )

Nekem egy 125 -ös Leonardó ST-m van.(ST= újabb) 2,5 L-ert eszik 100-on! IGEN kettő és fél litert! A végsebessége 130 km/h igaz új henger és dugó van rajta. De megkérdeztem pár leonardó tulajdonost mind azt mondta , hogy 105-öt megy az övék ami nem gyér.

Mindegyik Leonardóba van markolatfűtés ami igen hasznos tud lenni ha télen vagy hűvösebb napokon dolgozni megy az ember. Az enyémbe már immobiliser is van. És a többi apróság ( 4 szelepes , rotax blokkos , digitális óra , dupla rugóstag hátul ami magyar utakon jól is jön!) Csak jót tudok róla mondani! Ha érdekel még valami kérdezz! Van 1 szuper fórum is ami csak erről a motorról szól! Ott is segítenek ha érdekel. Egyébként az Aprilia SR DiTech-re nagyon hasonlít ami ugye 50-es. Főleg az eleje.

Szerintem f*sza motor.

2011. jan. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Utolsó:

először is köszi ;)


Nézegettem azokat is! A tied az 4 ütemű? mert 4 üteműt szeretnék venni, volt már nem egy 2 ütemű gépem, oké mennek nagyon, de inkább valami nem anyira pörgős megbízhatóbb 4 ütemű szeretnék.


tehát aszondod megbízhatóak! értek azért a motorokhoz, szal nem az vagyok aki szerelőhöz viszi(sose vittem még egyik motoromat se) csak úgy vagyok vele h most beruházok valami "újabbra" ahogy írtad Te is 2000 évjárat körül. akkor úgy vagyok vele h azért ne hagyjon ott sehol, meg a jó időbe ne töltsek szereléssel napokat se.

2011. jan. 6. 20:23
 15/27 A kérdező kommentje:
ja és apropó! kööttél rá biztosítást? mert ha nincs belőle 50 es akkor azt h lehet megoldani?
2011. jan. 6. 20:24
 16/27 anonim ***** válasza:
Üdv! A Hondás vagyok...kismotorként használtam. Mi úgy oldottuk meg, hogy miután az apám megvette az ő nevére, csináltunk egy adás-vételi szerződést, és papíron eladta nekem. Az adás-vételin Honda Lead 50-ként "vettem meg". Így lett rá kötve biztosítás. A rendőrök sem piszkáltak vele.... Egy újfajta SR50 Apriliás haverommal jártunk vele motorozni....bejártuk egész Kelet Mo.-ot.... Volt hogy az ő gépét nézegette a rendőr, az enyémre ügyet sem vetett :D
2011. jan. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

hondás :) :


értem! De akkor ezekszerint van honda lead 50? (google kidobott párat szal gondolom van)

2011. jan. 6. 22:35
 18/27 anonim ***** válasza:
Igen, így van....csak egy kicsit régebbi modell.
2011. jan. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Leonardó-s vagyok!

Igen 4 ütemű az összes leonardó! Azért ilyen kicsi a fogyasztása.

Ha értesz a motorokhoz akkor a Leonárdót csukott szemmel szétszeded és összerakod. nagyon egyszerű a felépítése ( szerintem az összes robogónak!)

Egy Leonárdóra ha oda van figyelve nem fog sehol sem otthagyni. Leonardó fórumon is most szerveznek Leonradó túrát. A hegyekbe lesz azt hiszem. 90-100 km/h-ás utazósebességgel. Azért 1 túra nem 10 km-ről szól folyamatosan 90-100 km/h nem is olyan rossz! Ha 150-est veszel annak az utazója valamennyivel több. Személyt ha viszel akkor se fog beszarni alattad. Haverom 90 kg alatta ment 130-at. Felült mögé a barátnője ugyanúgy ment 130-at. Felállt a lábrészhez a kislányuk és ugyanúgy bírta ezt a sebességet. Szóval mindegy hogy egy 50 kg-os kölyök ül rajta vagy egy 80-100 kg-os fickó. A változás nem észrevehető. Van erő benne..

SMKP Biztosítást én már nem egy 125-ös motorra kötöttem.

Max az adásvételibe azt írnátok hogy aprilia SR ami ugye 50-es. A biztosítós nemfog utánajárni elhiheted :)

Ha 150-est veszel akkor arra figyelj oda hogy a hengerbe nincs e beleütve a 151 ccm. A többibe tuti nincs beleütve!

Ha olyannyira gyári lenne akkor még a sárvédő felett van 1 kis lemez amire rá van írva hogy xy ccm. meg hogy hány kw , lóerő stb. (le kell szedni)

125 ccm - 16 Le

150 ccm - 21 Le ( ebbe nem vagyok biztos)

250 ccm - 25 Le

2011. jan. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

leonardos:


ha iylen túrákat "szerveztek" már mint leonardosok, akkor tényleg nem sz@rból vannak ezek a gépek. Mondjuk vízhűtés már árulkodik arról h ez városba és túrákon is megállja a helyét, mondjuk az viccesen venné kimagát h mittomén, 90-100 al csajommal együtt megyek egy iylen tűrán hegyi szerepentinen rendszám nélkül... :) szal ezért félek csak, mert ezek a gépek már tényleg nem a boltba jrósok, viszont rendszám nélkül meg bátorság kell ahhoz h kiis használjam...


(1-2 simsonon megtanultam, beállítani a karburátort, jó lecke volt. amúgy 15 évesen egy 87es honda tactal kezdtem:) ) szal a szereléssel nem lesz bajom.


csak pl egy két tezst iylest meg ezzel a motorral kapcsolatban:

[link]


aszondja 27ezer ft egy membrán, az nem kevés... mert midnen motorora figyelni kell, meg szerelegteni néha, de pl van amihez ennyiért már karbit kapni kmpletten, meg még marad is pénz.


vagy szted ennek a mocinak csak rossz előélete volt? meg drága helyen vettek membránt?

2011. jan. 7. 19:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!