Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért lett ennyire drága a...

Miért lett ennyire drága a benzin és a dízel is? Nyárra olcsóbb lesz?

Figyelt kérdés

Nyáron vettem az autóm, emlékszem akkor még 325 forintért tankoltam benzint, a dízel meg még olcsóbb volt, most meg 350 átlagban a benzin.

Nyárra újra olcsóbb lesz?Vagy meddig drágul?


2010. dec. 28. 16:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Tényleg tüntetni kéne,és nem csak a kamionosoknak,hanem mindenkinek.Meg kell szervezni az utlezárásokat,aztán senki sehova!!!

Ha lesz tüntetés,és blokád én ott leszek!!!

Ez a benzinár már undorító,ébredjetek már fel!!!!!!!!!!!!

Meddig tűrjük még a kizsákmányolást????????????

2010. dec. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Nézzétek meg ezt a honlapot!

[link]

Vannak érdekes dolgok!

Csak egy kis műszaki érzék kell meg fantázia és "vízzel" is hajthatod az autód(bár a mai moderneket nem biztos, de egy Ladát szerintemtem simán).

2010. dec. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Én is ott leszek ha lesz tüntetés, ez ami itt megy az országunkban ez legális lopás, de megtehetik mert ha felmenne 600 forintra most hirtelen a benzin akkor is lenne mondjuk 10% visszaesés keresletben, akiké meg a benzinkút ők meg milliárdosok lesznek.Meg a benzin több mint fele adó, ebből van a politikusoknak villája meg 20milliós autóik.
2010. dec. 28. 21:43
 14/19 anonim ***** válasza:

én vok aki irta ezt a tüntetéses dolgot.

"mert ha felmenne 600 forintra most hirtelen a benzin akkor is lenne mondjuk 10% visszaesés " itt egy példa: ha egy benzinkutnál mondjuk napi 10 autos tankol 400 FT/L áron és 10 napon keresztül mindennap 10 litert tankol minden autos akkor az ha jol számoltam 400.000ft de ha, az áremelkedés miatt mondjuk csak napi 5 autos számoluk de viszont azt már 600ft/L áron akkor is a 10 nap alatt 300.000ft tehát ez a kutaknak nem olyan nagy visszaesés, és mivel akkor is lesz olyan marha aki tankolni fog és lesz@rja hogy mennyi a benzin, ezért a kutak már csak azért sem fogják olcsobban adni, sajna ez a hülye magyar logika vagyis ilyesmi. Előre is elnézést kérek ha esetleg rosszul számoltam

2010. dec. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
2010. dec. 29. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek a válasz az etanolról.

megéri próbálgatni is. A mi autónk (1.6 Focus) elmegy 50% etanollal átalakítás nélkül is. Megérni megéri, mert hál istennek annyival nem eszik többet!

Az LPG rendszer beépítése több áldozatot követel (vagy a pótkeréknek vagy bizonyos mennyiségű csomagtérnek mennie kell) Viszont ez is megéri.


A benzin jövedéki adója jelenleg 120FT\liter. És ez csak adó a 4 közül. Szóval itt egyedül az ÁLLAM tehet róla, hogy ennyibe kerül. A környező országokban és a MOL diktál (kivéve ausztria OMVvel) és érdekes módon mindenhol olcsóbb jóval a nafta.

Ideje lenne EZT az Ígéretet tényleg behajtani rajtuk...

2010. dec. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nyáron mikor megy a nép 1000-rel nyaralni,pihenni országon belül,akkor szoktak igazán árat emelni nem gondolod? Nyárra tutira nem lesz olcsóbb csak drágább a mostanitól is addig, míg a nép utcára nem vonul 1x.
2010. dec. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
350? Hát itt most néztem a legközelebbi Shell kutat, 379 ft 1 liter benzin!! 2 hete tankoltam, akkor is marha drága volt, 360 ft, elötte meg 351, és még mellé is locsoltam, mert gagyi volt a kútnak a nyomója. Nagy %etanollal ilyen hidegben nehezen indul be a motor, de tavasszal mindenképpen veszek még egy karbit bontóban, beállítom etanolra, és 100% etanollal tudok majd mászkálni, ha sikerül. Októberi műszakin meg a benzines karbi marad. Nekem is első autóm, elég öreg, nem is azért vettem, mert létszükséglet volt, hanem mert letettem a jogsit, és 1 évig nem is vezettem semmit se, és már kicsit vezetni akartam. Nem bántam még meg, de elég költséges az autózás itt sajnos.
2010. dec. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Akkor én még a szerencsésebbek közé tartozok mert 10km-re ide van 1 benzinkút ahol 352.9ft a 95ös 346.9ft a gázolaj, 215.9ft az LPG :-)
2010. dec. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!