Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek a kamionok...

Mi a véleményetek a kamionok előzési tilalmáról?

Figyelt kérdés
Mármint , amit januártól fognak bevezetni !
2010. dec. 26. 21:54
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
52%

Kedves "Tilalom-pártolók"!


A következőn gondolkodjatok el egy pillanatra:


Egy duplakerekes Mercedes Sprinter hajnal 5-kor indul a Kuntej kiadójából a kedvenc kefíreddel a lakásod alatt lévő budapesti kisboltba ahol időkapus rendszerben 6.30-7.00 között tud lerakni.Ez eddig nem volt gond.Na de jövőre.Beállhat a gabonaszállítók mögé 70-el majd a gödöllői emelkedőn a pótos IFA mögé 40-el.Na ebből nem valószínű, hogy reggelira lesz kedvenckefír.


Ja, hogy a Sprinter az más, az előzzön?

Nem más, 3.5 tonna felett van,tilalom.


Ja, hogy akkor induljon hamarabb?

Ugye senkisem gondolja komolyan, hogy lesz Magyarországon olyan cég cég amelyik az előzési tilalom miatt átállítja a gyártósorát, és a munkarendjét.


Ja, hogy akkor veszel máshol?

Jó, vegyél.Ajánlom figyelmedbe azokat az üzleteket ahová villamossal érkezik az árú, ott nencs előzési tilalom gond.



Egyszóval nem azért sietünk, mert úri kedvünk úgy kívánja, hanem azért, hogy időben ott legyenek az áruk a rendeltetési helyükön.Mert ez egy szolgáltatás, és mi akkor kapunk fizetést ha Ti elégedettek vagytok a reggel 7-es kefir-választékkal.


Az 55km/h átlag fuvar-tervezésről meg annyit, hogy ne égesd magad ilyen bődületes ostobaságokkal Kedves Ismeretlen Barátom.

2010. dec. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
Ezt a törvényt köszönjétek a románoknak, akik tényleg 1km/h különbséggel "előznek" percekig.
2010. dec. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
hát velünk volt olyan h mentünk pestre és előzött egy kamion és mielőtt ütköztünk vna abba a tizedmásodperce ment vissza a k*rva anyjába
2010. dec. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
Az tényleg idegesítő tud lenni amikor 2 km/h sebességkülönbséggel előzik egymást autópályán. De amikor mondjuk egy krvalassan menőt utolérnek és mögöttük kell menniük... Nem irigylem őket.
2010. dec. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:

"A válasz írója 58%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:20" Jól leirta a lényeget! Ezek tudtában tessék pártolni az előzési tilalmat! és NEM csak a kefirről van szó!

2010. dec. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
88%

Egyértelmű hogy nem a kefírről van szó.Hirtelen felindulásomban ez jutott eszembe, de bármi mással is helyettesíthető.Csak a szemléltetés miatt írtam, hogy a nem logisztikával foglalkozóknak is legyen rálátása a probléma összetettségére.Azt meg hogy vannak idióta kamionsofőrök nem vitatom,persze hogy vannak, mint ahogyan vannak hülye pékek , orvosok, eladók, stb...

Minden erőnkkel azon kell lennünk, hogy az ilyen alakokat kilökjük magunk közül, de ehhez mindenképp szükségünk van a többi autós empátiájára, és segítségére is.Én egy több tonnás kamiont vezetek,de sosem éltem még vissza a méreteim előnyeivel, és nem is fogok.Nyugodt magabiztossággal nézem az előttem totyogó bácsit a Suzukijával, hisz én minden nap tengelyen vagyok, ő meg a vasárnapi sofőr.Neki belefér ha hibázik,de nekem nem.De közben azért a munkámat sem ártana elvégeznem.Na ez a nehéz, a helyes egyensúlyt megtartani.

2010. dec. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt nem így kellett volna megoldani. Hanem inkább úgy, hogy csak akkor előzhet, ha legalább pl 10 km/h a sebességkülönbség. De úgy tűnik ennyi eszük nem volt...
2010. dec. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:

kedves úri-vezetők!

nekem is van személyautóm is és megígérem , hogy majd a több kilométeres kamionsort az ők sebességük + 10km/h-val fogom előzni és hiába villogtok a BMW-tekkel én nem fogok behúzodni közéjük!!! És ezt nem csak én fogom csinálni , hanem szerintem az összes teherautó sofőr !

Majd akkor visszasírjátok azt , hogy a kamionok is előzzenek ! :)) Ja és semmi közük a román , meg bolgár kamionosoknak ehez a baromsághoz . (szerintem)

2010. dec. 27. 19:26
 19/41 anonim ***** válasza:
En meg majd jobbrol megelozlek ledudallak es amint bementem eled kifekezlek a faszba..ha van hely a ket kamion kozott akkor tessek hasznalni..nem varosban vagy.
2010. dec. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:

kedves előbbi hozzászóló !

Az ilyen hülyegyerekek miatt van a sok baleset , akik meg akarják tanítani vezetni , fékezéssel az autóstársukat , és nem az előző kamionok a veszélyesek , hanem az ilyen gyökerek , mint TE . Ajánlom menj ki egy kicsit külföldre , már Németország is nagyon más , de menj ki a skandináv országokba és tanulj meg közlekedni tőlük ! Bíztos vagyok benne , hogy nem voltál még Pesttől 500 km-re. Ne ringasd magad abba , hogy ettől as törvénytől neked egy picit is jobb lesz az az utakon!

2010. dec. 27. 20:29
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!