Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vennél erre a...

Milyen autót vennél erre a helyzetre?

Figyelt kérdés

Külföldre járás rendszeresen,egy út kb 1500-2000 km csak oda.Tehát kb 10 ezer km /hó

Benzineset vagy dízelt?

Nagy motorral vagy kicsivel?

Nagy karosszériával vagy kicsivel?

Új autót kevés km-rel vagy használtat,mondván hogy egy év alatt leírod.


2010. nov. 25. 15:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Az ismerősöm ugyanilyen "utakhoz" kétliteres Benzines hatos Mazdát vásárolt.

Abban mondjuk egyetértek, hogy ekkora utakra már tényleg érdemesebb dízelt venni. Viszont normális használat mellett Benzin-LPG-Etanol megoldás sem rossz.

Lehet kapni Subaru Legacykat és Outbackeket kevés kmmel, gyárilag(!) átalakítva LPGre ( [link]

Ha minden időben menned kell akkor egyértelműen a 2.5ös Benzines Outback vagy a 2.0ás dízel Legacy\Outback a legjobb választás amit elkövethetsz. 130ig nincs jelentős szélzaj, ha betartasz minden sebességkorlátozást akkor a 2.5ös elvisz 8 literből\100km.

Amit megfontolnék még a helyedben, az automata váltó. Ha pályázol sokat akkor nagy királyság tud lenni:)

Nézz körbe a linken (és élőben) szerintem találni fogsz megfelelő autót magadnak.


Üdv egy Outback tulaj.

2010. nov. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Érdekes, az én 325-ösöm GPS szerinti 200 km/h-nál fogyaszt 11 litert.

Az összes zajt elnyomja a zene, haladok, és nem én ölöm meg a Földet.

Mellesleg az AUTÓ benzinnel megy.

2010. nov. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ekkora távra egyértelműen dízel.
2010. nov. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat.

Alapvetően én is benzin párti vagyok.Volt már dízelem és hideg téli éjszakákon mindig csak forgolódtam az ágyban hogy vajon ma reggel be fog indulni?Persze igazi nagy minuszokban sosem indult.Akkor fogadtam meg hogy soha soha soha többet dízel autó.Azóta csak benzineseim voltak és előfordult hogy 1 hétig állt a hó alatt és pöcröff.

Persze tudom,talán hülyeség általánosítani,meg egy újabb dízellel már valószínüleg nincsen gond.Ilyen nagy utakra én is egy kétezres körüli dízelre gondoltam valami nagyobb karosszériával hogy kényelmes legyen,csak nem tudom hogy egy kicsi és könnyű karosszériás 2ezres nem lenne-e fürgébb és kevesebbet fogyasztó mint egy nagyobb társa?

A benzínes bömös az maga lenne az istenkirány,de egy újabb,amiben nincsen 180 ezer km az nagyon sokba kerül és nem tudom kifizetni.Amúgy meg nyilván a hosszú utak között a városokban is használnám a kocsit,ott pedig egy 2.5 benzin azért elég szomjas.

Lehet h valami középkat. dízel lesz tényleg,mondjuk Toyota valami,vagy Octavia vagy mondjuk Superb,ez utóbbiból van 2.5ös dízel.


Ha van még ötlet-meglátás-vélemény akkor nyomjátok!

2010. nov. 26. 13:41
 15/20 anonim ***** válasza:
Még annyi hogy a hatsebességes váltó hosszú hatodikkal szerintem alap.
2010. nov. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én Ausztriába járkáltam hetente egy LPG 2104-es Ladával.
2010. nov. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Még az jutott eszembe hogy ez a "hosszú útra dízel" ez nem lehet hogy inkább ilyen régi sztereotípia-berögződés?

Mert manapság ugyanannyi a benzin és a dízel üzemanyag kb,tehát nem vagyunk beljebb vele,a javítás egy dízelnél pedig sokkal drágább.

Mondjuk az eddig is így volt hogy amit megspóroltunk a gázolajon,azt a javításra(pl porlasztócsúcs stb) el is költöttük.


De manapság...

MIÉRT A DÍZEL???

2010. nov. 27. 02:53
 18/20 anonim ***** válasza:

Hogy miért? Mert akár 30%-kal alacsonyabb a fogyasztása, mint egy összevethető benzinmotoros járműnek.


Más érv nem nagyon szól mellette a nyomatékosabb karaktert leszámítva.


Az ellenérvek tekintetében már érdekesebb a lista.


Itt említeném a magasabb vételárat (mondjuk ez inkább új autó esetén, kevés használat mellett értendő a lassú megtérülés miatt), drágább szervizelést, rosszabb komfortot (hang, rezonancia) és a jóval környezetszennyezőbb üzemet.

2010. nov. 27. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

100 kilométeren mondjuk 2 liter.

Az ha egy évben 120 000 km-et mész 2400 liter üzemanyag. Az pedig rengeteg.

2010. nov. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Igen ha így számoljuk az sok és/de ez az egyetlen talán ami mellette szól(na) ha egy esetleges javítás nem vinné el azt a pénzt amit az üzemanyagon spóroltunk..


Az ellenérvek érdekesek.Valóban sokkal környezetkárosítóbb és pl a múltkor olvastam valahol a 10 legrákkeltőbb anyag listáját és a dízel kipufogógáz ott volt az elején!!!!

A rezonancia sem kellemes,a múltkor vezettem egy G Astra 1.7 dízelt és nagyon szépen ment,fürge volt és semmi erölködést nem tapasztaltam,de a pedál annyira "kerregett" hogy komolyan egészen zavaró volt!

A nyomatéka egy nagy dízelnek bámulatos,de amikor késésben vagy a melóból akkor inkább a "6000ig pörgetem" esete forog fenn,amiben csak a benzines a nyerő :))

Amúgy akiket ismerek külföldre ingázókat,azok mind mind benzinessel járnak.


Tehát most akkor elmondhatjuk h mégsem a dízel a jó motor,sem erre a hosszú útra,sem másra :)

2010. nov. 27. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!