Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vennél erre a...

Milyen autót vennél erre a helyzetre?

Figyelt kérdés

Külföldre járás rendszeresen,egy út kb 1500-2000 km csak oda.Tehát kb 10 ezer km /hó

Benzineset vagy dízelt?

Nagy motorral vagy kicsivel?

Nagy karosszériával vagy kicsivel?

Új autót kevés km-rel vagy használtat,mondván hogy egy év alatt leírod.


2010. nov. 25. 15:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Külföld? Hova?

Az egyértelmű, hogy dízel. Mégpedig valami 2 liter feletti, ha Németországba akkor 2.5L/6 henger a legkisebb. Érdemes nagy karosszériás autót venni, de a Passat-Mondeo-Avensis ésatöbbi méretkategória már elég. És ha van pénzed akkor új autó, hiszen a gyári garancia sokat számít!

2010. nov. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
a garancia semmit nem ér mert oda kell vinned olajcserére is 15-20ért, átvizsgálás, stb, évente 100ezret kidobsz rá... ha meg te hozzányúlsz mondván lecseréled az olajat a garinak annyi...
2010. nov. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Mindenképp dízel autót kellene venned és újonnan mert használt dízeleknél még kérdésesebb, hogy mennyi is van benne valójában. A 6henger/2500ccm szerintem marhaság bőven vannak most már elég erős 2literes turbódízel motorok a piacon. Hogy milyen autót vegyél? Viszonylag nagyot és mivel sok időt töltesz majd benne ezért kényelem és a komfort fontos lesz, klíma meg alap, hogy legyen benne.

-Aztán ott van a másik kérdés: nyilván elég sokat költesz üzemanyagra tehát jó lenne ha a maradék pénzed nem a szerviz vinné el de úgy gondolom ha új autó mellett döntesz akkor (nem szeretnék márkákat írni, hogy én mit vennék)de a japán a német vagy a svéd autók között is fogsz találni magadnak megfelelőt.

2010. nov. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

2.0 körüli CR dízelt. 2.5 minimum persze.. :D

Őskövület 1.9 PDTDI 105LE nek 160-170 az utazója..

2010. nov. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzővel, valami középkategóriás autó kell lehetőleg 130 lóerő feletti teljesítménnyel. Ugyan a dízel kedvezőbb fogyasztású, de hosszú távon nem biztos hogy jobb megoldás ilyen futásteljesítmény mellett.


Valami kétliteres Avensis vagy ennek megfelelő európai típus a leginkább megfelelő.

2010. nov. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Én azért a Daewoo-ból avanzsált Chevrolet-n is elgondolkodnék. Alig használtan is nagyon lent van az ára és vannak kimondottan jó utazó autóik. Evanda, Epica, Captiva.

Ezek kényelmesek, nagyok, erősek. Persze a dízellel egyetértek.

2010. nov. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%
Én egy sor hatos szívóbenzines BMW-t ajánlok. Pályán nem fogyaszt sokat és nem egy kerregő vacak.
2010. nov. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Szívóbenzin a lehető legszarabb választás nem megy de legalább zabál.. 525i 170 nél a 12t úgy lenyeli mint a huzat, a zajról ne is beszéljünk!! Ezzel szemben egy jó 2.0 dízel 170 -> 3000rpm -> 7 liter!!!!
2010. nov. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
170-nél? Akkor nem tudom mi a probléma.
2010. nov. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
A szívó bömös jó autó de erre a célra nem drága kategóriát vennék hamár 10ezer km/hó akkor gazdaságosabb egy olcsóbb kategóriát gyorsan elhasználni mint pl egy diesel omegát vagy SEATot... Vagy Japán gépet ha már benzines mert bizonyítottan keveset esznek bírják is meg kit érdekel ha hamar elrohad ha pár év aztán a motornak úgyis gatter... De a hosszútávú használatot tekintve a fogyasztás végett mégis dieselt de fiatalt... Új autót én személy szerint sose vennék a kötelező szervíz a gyors értékvesztés miatt és ha hitel akkor még több a bukta. Ja és sajnálni kell mert hogy új...
2010. nov. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!