Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nagyobb a váltóáttétel...

Miért nagyobb a váltóáttétel hátramenetben mint 1-esben?

Figyelt kérdés
Megnéztem a kocsink váltóáttételezését és hátramenetben nagyobb, de miért, miért jó ez? Tolatáshoz miért kell nagyobb erő? Meg lehet ezt fordítani, és van értelme?
2010. nov. 6. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok :D. Szerintem azért 1. hogy ne mehess túl gyosan tolatva 2. ha valakinek lent van a garázs nagyon az emelekdőn jön fel és így kell az erő.
2010. nov. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de aki elve tolatva megy le a garázsba, akkor az "orral" jön fel és szükség van úgyis az erőre :D
2010. nov. 6. 18:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mivel, hogy ott nincs olyan lehetőséged, mint előremenetben, hogy ha egyesben nem megy, vagy elkapar, akár sárban, jégen, hogy feljebbváltasz és akkor elindulsz 2-esben, vagy 3-ban...hátrafelé nincs ilyen lehetőség, ott azzal az egy sebességgel kell gazdálkodni. Gondolom emiatt csinálták erősebbre.
2010. nov. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szerintem meg a plusz fogaskerék miatt ami megcseréli az irányokat.
2010. nov. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
egyébként, attól hogy nagyobb az áttétel, pont hogy kisebb erő jut hátramenetben.
2010. nov. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
utolsó ez pont hülyeség!
2010. nov. 7. 11:31

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!