Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen esetben cserélsz autót?

Milyen esetben cserélsz autót?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk van egy jól működő autód amit már ismersz, mert nálad van 5-6 éve, akkor lecserélnéd újabbra csak mert az fiatalabb, menőbb és gyorsabb stb?

Honnan lehet tudni, hogy mikor jött el az ideje a cserének?

Erre van valami általános szabály, vagy ha nem rozsdás, nem problémás akkor butaság csak azért mert "meguntuk"?



ma 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Amikor az előzőt már a korrózió és egyéb drágán javítható hibák miatt nem rentábilis átvinni a műszaki vizsgán - vagy totálkárosra törik egy balesetben!


Egy kocsit csak a minden cuccot lenyúzó újgazdag idióták képesek megunni, hisz aki törődik a sajátjával, az egyre jobban "beleszeret" az egyre jobban kiismert gépbe. Idővel halmozódnak a pótalkatrészek, speciális szerszámok, nehezen felhajtható szerkezeti dokumentációk és sajátkezűleg készített visszafejtések, javítási tapasztalatok, stb.


Mindez a sok munka egy csapásra semmivé lesz, ha megint egy másik ipari hulladékot kell autóként újra elfogadni. Ráadásul a "modernebb" szériák egyre aljasabb és nehezen helyrehozható elhasználódással bírnak, melyek kikészítik a felhasználó idegeit és pénztárcáját.

ma 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Soha!


1 hétvégén többet költök sörre, cigire, pizzára mint amennyit az autómra...

Hülye lennék eladni egy olyan autót ami gyakorlatilag semmi pénzbe nem kerül a tankoláson, biztosításon kívül.

ma 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Eddig 4 volt 2001 óta. Az első kettőt átvettem egy rokontól, amikor ő újat vett. A harmadikat megörököltem. Használtam 11.évig használtam, aztán úgy gondoltam, hogy jó lenne egy nagyobb, korszerűbb. Eladtam, és megvettem a bátyámét, amit ő megunt.
ma 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amíg nekem megfelel arra amire hazsnálom és gazdaságosan üzemeltethető, addig nem veszek másikat.

Jelenleg az egyik autóm 13 éve van nálam, a másik 7. Egyiktől sem tervezek megválni.

ma 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én addig használtam, amíg megbízhatóan elvitt A-ból B-be. Amikor otthagyott az országúton, hiába csak banális hibája volt, eladtam, mert visszagondolva már egy fél éve kb. havonta el kellett vinni szervizbe, de akkor csak apróbb hibák miatt, viszont az is mindig belekerült pár 10 ezerbe.
ma 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nem érné meg kijavítani, legyen az lakatolás, vagy nagygenerál, mert kb. az autó valós értékével lenne hasonló értékű. Főképpen öregebbeknél.
ma 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!