Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdvözletem! CR TDI motoros...

PJA kérdése:

Üdvözletem! CR TDI motoros autótipust keresek, amelykben még NINCS! Adnlue rendszer. VW csoportos és más gyártók tíípusai is érdekelnek. Ill. hol tudok informálódni?

Figyelt kérdés

#Adblue nélkül #CR tdi adblue nélkül #Nincs adblue
ma 08:05
 1/1 anonim ***** válasza:

A közös nyomócsöves rendszer nem akkora újdonság ám! És egyáltalán nem feltétele az adblue. Nagyjából az ezredforduló óta, azaz lassan negyed évszázada gyártják őket. Az csak egy dolog, hoyg a VW eleinte makacsul ellenállt és nagyon sokáig a PD-elemes saját megoldását erőltette. Aztán nagy nehezen ők is beadták a derekuket és rájöttek, hogy nem rossz dolog a CR-technika.

Nekem személy szerint egy 2018-as Euro6-os CR-dízelem van (nem VW konszernes) és nem kell hozzá adbluet töltögetni hála istennek.

Amikor bejött az Euro6, nem volt törvényszerű az adblue. Egy dízelmotor vagy tudta enélkülis a normát, vagy nem. Aztán az Euro6-on belül is voltak szigorítások. 2020-tól jött be a 6d. Ekkortől már a legtöbb motorra rá kellett raki az SCR-t. De nem lennék meglepve ha így is akadna még kivétel.

ma 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!