Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet egy autót fixen...

Hogy lehet egy autót fixen üzemképesen tartani?

Figyelt kérdés
mármint,hogy sose romoljon el úgy, hogy ne tudjak vele közlekedni.
ma 16:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy.

Ami elromolhat, az el is fog. Csak idő kérdése.

Rendes karbantartással csökkenteni lehet a meghibásodás esélyét.

ma 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy rendszeresen elviszed szervizbe karbantartásra. Persze ez se tuti védelem, de jelentősen csökkenti a meghibásodás esélyét, növeli az autó élettartamát.
ma 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyet sehogy, legalább kettő kell, hogy az egyik biztosan üzemképes legyen, ha élet-halál kérdése, hogy mindig legyen menetkész autód.
ma 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon alaposan karban kell tartani és jó szervizt választani, nem a kifizeted, de nem csinálják meg a munkát típusút.
ma 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
3-4millió forint körül a3-as benzines, lehet jót kifogni?
ma 16:25
 6/12 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen.
ma 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%
A megfelelő szervizzel üzembiztosan lehet tartani. Ha ismeretesek a típushibák illetve hogy mikor melyik részegységek hibásodhatnak meg, könnyen kiküszöbölhetők az esetleges meghibásodások.
ma 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#7: Kiküszöbölhetőek a lóf#szt.

"Ha ismeretesek ... hogy mikor melyik részegységek hibásodhatnak meg"

De nem ismertek.

Millió meg egy olyan hiba jöhet elő, amit nem jelez elő semmi, arról nem beszélve, hogy a szerelőd mennyire profi, alapos vagy lelkiismeretes maximum csak reménykedhetsz. De a világ legjobb szerelője is benézhet bármikor bármit önhibáján kívül is.

ma 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Hogy lehet egy autót fixen üzemképesen tartani?"

Nekem 32 év alatt eddig 3 autóm volt:

Trabant, Skoda Favorit, 8 szelepes Ford Fiesta. Soha egyik sem hagyott úgy ott, hogy ne a saját lábán vigyen haza.

1. Mindhárom egyszerű szerkezet.

2. Mind a hármat újonnan vettem és sokáig használtam.

3. Nem vittem szerelőhöz semmiféle megelőzési céllal. Csak a kötelező szervizekre a garanciaidő alatt.

Ha elromlott, általában tudtam, hogy mi a javítás módja. Ha szerelő kellett, csak arra adtam megbízást. És minden szerelésnél végig mellette voltam.

Nem mondom, hogy a mai helyzetben ez követhető. De nekem bevált. Biztosan szerencsém is volt. :-)

És nem is fogom a mostani egyszerű autómat leváltani, amíg le tud vizsgázni. (A napokban volt a 22 éves műszakija és szerelő igénybevétele vagy bármi egyéb előkészítés nélkül átment.)

ma 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
És röviden összefoglalva nem "tartom karban" az autómat. Etetem, itatom és ha nem beteg, akkor békén hagyom. :-).
ma 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!