Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 500ezerért érdemes venni egy...

500ezerért érdemes venni egy régebbi kocsit ?

Figyelt kérdés
Mazda 3ra gondoltam, elso autónak kellene. Érdemes megvenni? Vagy ilyen áron túl olcsó és az azt jelenti hogy rossz ? Kereskedésben 1millio körül láttam egyet ott miért több? Neten 5-6-7szaz ezer körül találok.

ma 21:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nincsenek nagy igényeim ilyen téren csak klíma legyen benne meg ne fogyasszon sokat. Környékén jarkalnek vele csak munkába boltba stb.
ma 21:16
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mazdat ne vegyél, úgy szét vannak rohadva, hogy gazdasági totálkár mind. Ennyiért mondjuk egy suzuki wagonrt vennék.
ma 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Van olyan amin nincs semmi rohadás. Hamar elkezd rohadni? Vagy egyaltalan az mitől van ?
ma 21:21
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
#3 Nincs ilyen. Azon is van, max. nem látod vagy nem látszik. Mazdat nem szabad venni, ha jót akarsz magadnak.
ma 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor milyet vegyek ami nem Suzuki? Azt nem szeretnék
ma 21:30
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor triplázd meg a keretet és vegyél egy Toyotát.
ma 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

#5

Ennyi pénzből manapság biciklit vesznek az emberek, nem autót. Vagy kapsz egy épphogy értelmezhető állapotú 30 éves, klíma nélküli kisautót, de ez felejtős, mert korából adódóan ennek folyamatosan baja lesz és te meg ugye nem értesz hozzá. Javítani már nem gazdaságos.


A másik opció, hogy egy fiatalabb, de gazdasági totálkáros vagy annak közelében lévő autót veszel, amit jó esetben a következő műszakiig tudsz használni. Ez jellemzően egy év, nagyon max másfél. Még ha van is korrupt ismerősöd, életveszélyes autót sehol nem engednek át, pláne mióta már mindent fotózni kell. Nyilván itt is folyamatosan jönnének a problémák, amit nem lenne pénzed javíttatni.


Magyarul, ennyiért a roncsot kapod mindenből, vagy azért mert életveszélyesen szét van rohadva, vagy azért, mert szétrohadva bár nincs annyira, de le van fingva kőkeményen a verda, és a vételár felét rá kéne locsolni, hogy használható legyen. Elsősorban ide tartozik a fék, futómű, kuplung, de ebben a kategóriában általában motorikusan is van probléma bőven.


Spórolj még legalább ugyanennyit össze, addig pedig járj busszal

ma 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Éppen ha sikerül találni olyat ami egyben van. De az nem Mazda.
ma 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi pénzért még normálisabb öreg autót sem kapsz aminek ne lenne valami nagyobb baja.

Én már egy G Astrát is ennél drágábban látok ami pár éve még simán belefért ennyibe, és nem volt különösebb baja.

Ott van például az öreg Swift, abból ami tényleg még jó állapotban van nem adják el, amit árulnak az ócskavas már.

Ennyiért olyan autót veszel amivel lesz munka és ráköltés úgy 200-300 ezer Ft alsó hangon. Nem egy ismerősöm vett 500-700 ezer Ft körül autót és kivétel nélkül mindegyik ráköltött már több mint 100 ezret mert volt valami baja, és ezen kívül még a kötelező karbantartás ami már plusz volt. Nem érdemes ennyiért autót venni, semmit. Inkább még spórolj, nem tudom mennyi a bevételed amit autóra félre tudsz tenni de szerintem olyan 1 millió Ft az aminél már érdemes autókat nézni, de annyiért sem fogsz egy hamar jó autót találni.

ma 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igazából össze tudok tenni több pénzt is csak úgy gondoltam hogy első autónak nem érdemes dragabbat választani. De akkor megfogadom a tanácsokat és olyan 1 millió alatt nem veszek inkább semmit .
ma 23:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!