Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyiért érdemes régi suzuki...

Mennyiért érdemes régi suzuki swiftet venni?

Figyelt kérdés
Első autónak szeretnék egy 1999-es évjáratú 1.3-as swiftet. A kérdés az lenne, hogy mennyiért érdemes venni? Mekkora az az ár ami felett viszonylag költségmentes egy ilyen kocsi? Általában mennyit kell rákölteni, miután megvette az ember?

ma 11:18
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
Sajnos szét vannak már rohadva, nem érdemes venni. Ha találsz friss műszakisat és átnézeted szerelővel és azt mondja ok, akkor amíg lejár a műszaki addig tudod használni, de a következő műszakin nem valószínű hogy átmegy.
ma 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

1. mennyiért érdemes venni?

-nem ismerjük az igényeidet és a pénzügyi kereteidet.

szóval amennyiért vedd, ami neked megéri.

2. mekkora az az ár?

-mivel 25 éves autóról beszélünk, így nincs két egyforma eset, azaz nem megállapítható.

3. mennyit kell rákölteni?

-autója válogatja, illetve az új tulaj igényességének kérdése.


Szóval kaptál három választ, a "nesze semmi fogd meg jól" kategóriából.😁

ma 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1-es nem hiszem, hogy mindegyik törvényszerűen szét lenne rohadva.


2-es köszi..

ma 11:38
 4/6 anonim ***** válasza:

#2 vagyok.

Én is köszönöm a "0"-ra való lepontozást. 😁

ma 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kérdéseidre nincsenek korrekt válaszok. Adnak nagyon jó autókat elfogadható áron és nagyon drágán is szemetet.

Amit én csinálnék:

Vinnék magammal egy pokrócot. Megnézném az autót. Ha nagy vonalakban egyben van (ajtók körül a hézagok egyformák, az élek "futnak"), az utastér elfogadható állapotban van.

Ha ez stimmel, akkor alá másznék. Ha az alján nincs rozsda, vagy friss "alvázvédelem", akkor a karosszéria (nagy vonalakban) rendben van.

Az eladóval beszéld meg, hogy az autó motorja hideg legyen, amikor találkoztok. Simán kell indulni, nem kormolhat. Ezt a kipufogó végének szemrevételezésével tudod ellenőrizni. Ha a vége "bársonyosan fekete", akkor nincs miről beszélni.


Minden kapcsolót kapcsolj, és ellenőrizd a hozzá tartozó készülék működik-e.


Ha egy ilyen ellenőrzésnél az autó megfelel - amennyiben én venném - akkor fizetnék egy átvizsgáló céget, hogy nézze át alaposabban. Ekkora értékű járműnél ez jelentős beruházás, de könnyen lehet olyan hiba, amit egy ilyen ellenőrzéssel nem veszel észre, és az autó alapvető működését befolyásolja.


Én a közelmúltban vettem autót, de végzett autószerelőként mégis hívtam autó átvizsgáló céget, mert hajlamos vagyok "beleszerelmesedni" egy autóba.

ma 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#3

Senkit nem érdekel hogy mit hiszel. Nem értesz az autókhoz. Ilyen korban egyik sincs költségmentes állapotban, de ha olyan autót nézünk, amin minimális felületi rozsda van, és műszakilag korrekt, akkor azok alsó hangon egymillióért mennek a mai piacon. Persze ezekre is el lehet szórni 200-300 ezret bármikor, hogy komfortosabb legyen pl. a futómű, vagy pár új dolgot venni a beltérbe. Feltételezhetően neked NINCS erre pénzed. Szóval maradnak a lekotlott csirkeólak.

ma 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!