Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes xenon izzót (D1S)...

Érdemes xenon izzót (D1S) helyettesítő LED-izzót vásárolni? Aki ért hozzá, vagy csinált már ilyet, mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés
Az autóm gyárilag xenonos, viszont láttam, hogy létezik a xenonos rendszerbe mindenféle átalakítás nélkül betehető, LED technológiás izzó is, ami a xenonosnál állítólag jelentősen fényesebb, tartósabb, és nem mellesleg olcsóbb is. Van ennek bármilyen hátulütője? Érdemes lesz ilyenre váltanom legközelebb, ha a xenonom kiég? Köszönöm, ha a kérdést hozzáértő vagy tapasztalattal rendelkező személy válaszolja meg.

ma 12:23
 1/8 A kérdező kommentje:
+ egy dolog.. sokszor látok olyat, hogy modernebb autók rettenetesen elvakítanak este, pedig nem reflektoroznak. Ez ugye nem ilyen izzótípus miatt van? Mivel a xenonos kocsimnak van automata fényszórómagasság-állítója, ettől nem kell tartanom, hogy én is elvakítok másokat, ha LED-re váltok?
ma 12:26
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Van, a Led nagyobb hőt termelhet ami kárt tehet a fényszóróban neadjisten ki is gyulladhat. A xenon fényereje alapból elég erős és az élettartama is kb 10 év rendszeres használat mellett is. Lehet ráférne egy fényszóró felújítás és sokkal jobb lenne, nálam is ez volt a megoldás. A fényszóró búrája mattul, koszos lesz belülről, a xenon projektor lencséje szintén opálosodik és sokat romlik a fényerő.
ma 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Az újabb kocsikban már nem izzó van, hanem fix Led adja a fényforrást. Elvileg nem kellene vakítaniuk, bár például új Vitara vagy S-Cross rendszerint vakít engem is (én úgy vettem észre hogy ami vakít 80% ez a kettő kocsi valamelyikje). Nem tudni hogy a xenon helyére tett Led pontosan hogyan fogja a fényt irányítani.
ma 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

De, el fogsz vakítani mindenkit. A fényszórók egy bizonyos izzó fajtához vannak tervezve. A különböző izzók fénykibocsátása eltérő. Ha a fényszóróba nem belevaló izzót teszel, akkor nem lesz rendes vetítési kép és oda fog világítani, ahová nem kéne (szembejövő szeme, verebek a villanydróton, stb), ahová pedig kéne (úttest) oda nem fog.


Ezen a magasság állítás nem segít. Ahogy a neve is mondja, azzal csak a magasságot állítod, de a vetítési kép attól még nem lesz jó. Azon TALÁN segíthet, hogy egy kicsit kevésbé vakítsd a szembejövőt, de te attól még ugyanúgy nem fogsz látni éjszaka.

ma 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor lehet, hogy ezt inkább kihagyom.
ma 12:45
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

De a xenonnal nem látsz rendesen? Fényforrás mikor volt utoljára cserélve? A búra, foncsor nincs bemattulva? Mert ezen a csoda-led sem fog segíteni.

Nekem az egyik autóm xenonos (d2s), a másik led-mátrixos. Sötétben a xenont jobban szeretem, egyáltalán nem érzem gyengébbnek. A tartósságával sincs semmi bajom. 2015-ben cseréltem utoljára fényforrást. Akkor sem azért mert kiégett, hanem úgy hallottam, hogy idővel csökken ezeknek az intenzitás. A gyári helyére (Philips volt benne) egy Osram CBI került. Olyan hatalmas változást egyébént nem tapasztaltam. Teljesne jól látok vele.

ma 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%

"jelentősen fényesebb"


Most nem latsz rendesen?


Nekem D2s van.

Vetitesi kepen belul nappali vilagossagot ad.

OLyan egyenes a hatara, mintha vonalzoval huztak volna, A lednel nincs ilyen.

Mattul a fenyszorod?

ma 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A mostanival is látok, semmi baja a fényszórómnak, elég fényes, nem is mattult be. De ha lehetne még fényesebb is, olcsóbban, és tartósabban, és anélkül, hogy mást zavarok, akkor miért ne? Ez volt a gondolatmenetem, csak nem tudtam, hogy valóban nem zavarok-e ezzel senkit, és érdemes-e, ezért hát a kérdés. De ha tényleg ennyire nem jó ötlet, akkor hagyni fogom, csak egyfajta upgrade-ként gondoltam a dologra :D
ma 15:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!