Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért szokták le csípni...

Miért szokták le csípni fogóval a biztosítékok foglalatát?

Figyelt kérdés
Le van csípve az autómban a szivargyújtó biztosítékának a foglalata. Az egy problémám csak az lenne hogy arról megy a fűtésnek meg a klímának a vezérlője is, és jön a tél :) vissza tudnám rakni, de addig nem merem amég nem tudom az okát annak hogy miért lett le csípve. Hogyan tudnám ezt ki deríteni? Autóvillamosságis nem vállalja mert azt mondta hogy más után nem dolgozik

szept. 26. 07:45
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Mi az a biztosíték foglalat?
szept. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%
Ha már fogalmazni nem tudsz - nem érthetö, egyáltalán miröl beszélsz -, legalább fotózd le és tedd fel a képet!
szept. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem szokták, legyen az bármi.
szept. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A biztosíték foglalata az ahova beleteszed a biztosítékot. Általában a biztosíték a biztosíték táblában van. Ha itt elcsípsz valamit akkor sérül a biztosíték, sérül maga a biztosíték tábla, ráadásul szakadásként fog megjelenni ez az elektromos rendszerben tehát nem fognak működni azon eszközök amiknek elcsípték a vezetékét.

Tehát egyáltalán nem szokták a biztosíték foglalatát elcsípni. Szerintem te vettél egy autót amit valaki már szétkontárkodott.

szept. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 krwkco ***** válasza:
79%

"Miért szokták le csípni fogóval a biztosítékok foglalatát?"

Az, hogy "szokták", enyhe túlzás. De lehet, hogy egy barbár fusizó így akarta megakadályozni, hogy valaki berakja a biztosítékot és egy hibás fogyasztó leszívja az aksit.

Mondanám, hogy kösd össze a csonkokat egy ampermérővel. De lehet, hogy akkora áram folyna, hogy tönkretenné a műszert.

Ezért érdemes előtte egy áramkorlátozóval próbálkozni. Pl. egy fényszóró izzóval átkötni. Ha rövidzár van az áramkörben, akkor világítani fog. És akkor el lehet kezdeni egyesével leválasztani a vezetékeket és a fogyasztókat.

szept. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
84%

Az, hogy nálad ilyen, mert előtted mókolt valaki, még ne általánosíts, hogy egy szokás lenne!

Én sem értem pontosan, hogy mit értesz az alatt, hogy a "biztosíték foglalata el van csípve".

Távgyógyítani nem fog tudni senki. Ha magad nem tudod megoldani, keress másik szerelőt!

szept. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!