Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyon rossz döntés hitelre...

Nagyon rossz döntés hitelre venni egy első autót?

Figyelt kérdés

Most lett meg a forgalmi vizsgám, szóval már mennék vezetni. A gond ott van, hogy tavaly végeztem az egyetemmel, és az albi a kaucióval és minden egyébbek elvitte az azóta félretett pénzemet.

Hónapokat viszont nem akarok várni, hogy összegyűljön a pénz egy 1 millió körüli autóra, ezért céges hitelen gondolkozom. Nettó 500 ezer a jelenlegi bérem, ebből lejön az albi, de a törlesztő így se jelent problémát. Ami leginkább aggaszt az az, hogy milyen sűrűn kell átlagban költeni az autóra.

Citroen C5 tetszik nagyon, az vab tervben, de ha egy ilyen autóra hülyeség lenne a hitel, akkor természetesen alább adok az igényeimből


szept. 4. 17:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Ha megkotlik rajta valami (és hidd el megfog) arra is hitelt veszel fel?
szept. 5. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
#8 Hát attól függ. Első generációs csak légrugós volt (bár ezt javítsuk is ki gyorsan, mert ugye nem levegős, hanem hidropneumatikus), a második generáció volt hagyományos spirálrugóval is.
szept. 5. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

#11 addigra már lesz félrerakva a javításra pénz

Vagy legalábbis remélem hogy nem az első hónapban esik ki a kerék

Ismétlem nem az a baj hogy nem tudok félrerakni az autóra, hanem nem akarok várni hónapokat mire megvan

szept. 5. 06:15
 14/23 anonim ***** válasza:
Benzin vagy dízel autót akarsz venni?
szept. 5. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Dízelt mert azon tanultam, szóval könnyebb lesz hozzászokni
szept. 5. 07:00
 16/23 anonim ***** válasza:

15.

Mit kell egy benzinesen hozzászokni mégis?

szept. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Egy 15-20 éves francia diesel "csodákat" tud művelni...

Vedd ha ennyire akarod, mi szóltunk. Majd legfeljebb veszel fel személyi kölcsönt, mikor a szerelő azt mondja a javitásra, hogy 5 kiló...

szept. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Szerintem ne tedd.


Ha hitelt veszel fel, még ha céges hitel is, vállalsz egy olyan kötelezettséget ami alól nincs kibúvó. Semmiképpen nem szeretnék a zsebedben turkálni (és kicsit mégis megteszem), de 500 ezer forint ha abból még albérltet is kell fizetni, autót is kell fenntartani, ÉS egy hitelt is kell törleszteni, egyáltalán nem olyan sok pénz, hónap végére hacsak nem élsz nagyon takarékosan, mai árak mellett fel fog kopni az állad. Ha mégsem, félretenni akkor sem fogsz tudni. És akkor jönnek majd olyan helyzetek, hogy hoppá, a semmiből tönkrement valamid, kéne másik, ami mondjuk 100-200 ezer forint, de félretenni nem tudtál, tehát szívás lesz ezt megoldani.


Én elkövettem azt a hibát, hogy pályakezdőként máris erőn felül vettem autót. Nem hitelre, de olyat, aminek a fenntartási költségei az akkori keresetemből nem voltak gazdaságosan kihozhatóak. Megbántam, el is adtam utána nem sokkal később egy olcsóbb egyszerűbb autóért cserébe. Nem ér annyit. Bőven van még időd jó autót venni, és sokkal jobb lesz ezt úgy megtenned, hogy saját pénzedből veszed teljes lelki nyugalommal abban a tudatban, hogy a fenntartás nem fog gondot okozni.


@15-re pedig, nincs mihez hozzászokni. Dízelben alacsonyan van nyomaték, benzinest meg kicsit pörgetni kell ha gyorsulni akarsz, kb ennyi. Ugyanazon az elven működnek.


Én ennyiért valami igazi fapad egyszerű autót néznék, régi Swift, Astra F-G és társai. Ezeket meg tudod venni 400-500 ezerből korrekt állapotban, a fenntartásuk olcsón kihozható, és akkor van egy autód ami elvisz A-ból B-be. Aztán amikor majd néhány év múlva esetleg átülsz egy kicsit komolyab autóba, jobban is fogod értékelni a váltást.

szept. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
#18 köszi, kicsit átgondoltam ez alapján, F Astra vagy a Xsara tetszik is, ezek közül vagy hasonló kalibert választok akkor majd. Köszi a részletes tanácsod
szept. 5. 11:00
 20/23 anonim ***** válasza:
Öreg dízel? Készítsd a pénztárcád 🤣🤣
szept. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!