Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyon rossz döntés hitelre...

Nagyon rossz döntés hitelre venni egy első autót?

Figyelt kérdés

Most lett meg a forgalmi vizsgám, szóval már mennék vezetni. A gond ott van, hogy tavaly végeztem az egyetemmel, és az albi a kaucióval és minden egyébbek elvitte az azóta félretett pénzemet.

Hónapokat viszont nem akarok várni, hogy összegyűljön a pénz egy 1 millió körüli autóra, ezért céges hitelen gondolkozom. Nettó 500 ezer a jelenlegi bérem, ebből lejön az albi, de a törlesztő így se jelent problémát. Ami leginkább aggaszt az az, hogy milyen sűrűn kell átlagban költeni az autóra.

Citroen C5 tetszik nagyon, az vab tervben, de ha egy ilyen autóra hülyeség lenne a hitel, akkor természetesen alább adok az igényeimből


szept. 4. 17:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, rossz. Miből fogod etetni?
szept. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Nem kell a rosszra gondolni mindjárt. Ott az internet, mindent összeolvashatsz a C5-ről.


főleg az Index fórum népitélet rovatában, vagy beírod a keresőbe C5 vélemények..


amúhy ha nem veszel akármiből akármit, akkor sosem lesz autód...ennek legalább örülsz(majd)

szept. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

2.

Nem a C5 a rossz, hanem hitelből venni bármit, lakáson kívül. Az azt jelenti, hogy nincs rá pénzed.

szept. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:

Én nem vennék hitelre autót, nem csak elsőt hanem semmilyet sem, plusz még sok más kiadás is lesz vele, a bizti, a vizsga, ha kell rajta csinálni valamit, lassan itt a tél téli gumi ha nics rajta. Amikor veszel egy autót egyből kell egy olaj és vezérlés csere. Meg az átírás. Tehát az 1 gurigás autó 1,4M, így kalkuláld.


Mondjuk az hogy "cigés hitelen gondolgoztam" az mit jelent?

szept. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
#4 nem tudom azt hol olvastad, de szerintem te a "céges hitelre" gondoltál, ami úgy is van leírva a posztban. és hát céges hitelt jelent, egy bankban dolgozom, és van dolgozói hitel
szept. 4. 18:30
 6/23 A kérdező kommentje:

#1

a fizetésemből :D most ez milyen kérdés. írtam, hogy nem okoz gondot maga a törlesztő, csak most nincs meg rá a pénz, hónapokat pedig nem akarok várni mert kiesek a rutinból

szept. 4. 18:33
 7/23 anonim ***** válasza:

Elég szar ötlet. Meg hát friss jogsisként az esélyed is nagyobb, hogy összetöröd, akkor mivan? A törlesztés mellett még kifizetsz két milliót az autóra? Vagy eladod és utána a semminek a törlesztőjét fizeted?


Ráadásul egy hírhedten problémás típust nézegetsz. Beszarik a légrugó, ki tudsz köhögni egy millió forintot két rohadt rugóért, miközben normális autókba a spirálrugó 30 ezer? Például...

szept. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

#7 az hogy összetöröm persze benne van, egy kockázat

C5-ről meg úgy tudom nem mindegyik légrugós, de javíts ki ha tévedek. nem olyat akarok venni

szept. 4. 18:50
 9/23 anonim ***** válasza:

Leasingeltem egy új autót a felet lefizettem masik fele leasing es meg ugyis jobban megerte mint egy regi srotot fentartani amibe havi szinten ugyanugy elment volna ez a penz.

Volt kollegam kifizette az egeszet hitel nelkul ami a hatulütője, hogy nekem 4 evre szetszamoltak a biztositasokat is es nem emelkedett neki neg evente emeltek a biztositast rá. Mindig időbe fizettem es nem fzettem ra egy centet sem. Ugyh ha vennek ujra autot ujbol csak leasingre de maximalis futamidőre tenném.

szept. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Nagyon rossz ötlet hitelre venni. Vegyél valami olcsó városi kisautót, amiért nem fáj a szíved, ha esetleg megtörik. Legyen biztonságos, de amúgy ne költs rá a kötelezőkön kívül. Majd később veszel normális autót, amire vigyázol is.
szept. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!