Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a legjobb döntés? Venni...

Mi a legjobb döntés? Venni egy fiatalabb, de kicsivel drágább autót vagy régit olcsón?

Figyelt kérdés
Aki itt él Ausztriában, mind azt mondja ,hogy kell a jobb autó, meg hogy főleg, ha egyedül vagyok és én nem tudok szerelgetni itthon, meg autó nélkül én például dolgozni se tudok bemenni,mert nincs busz kapcsolat. Magyar rokonok azt mondják, hogy 12000-ért például nem vennének autót, mert higy az sok és vennének maximum 5000-ért valami 10 éveset minimum, sok km-rel. Itteniek és ottaniak mind mást mondanak.
aug. 9. 06:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%

A drágább sem biztos, hogy jobb. Én a saját anyagi lehetőségeimet venném figyelembe.

Régebben olvastam egy írást az autóvásárlásról. Teljesen szárazon levezeti, hogy amikor kizárólag az ésszerűség és a szükségszerűség alapján döntünk, akkor a jó választás egy olyan árú autó, amit 4-6 havi fizetésünkből ki tudunk fizetni.

aug. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Allapotot veszunk nem km allast.

Ha nincs szethajtva a motor, ha a szervizelesekre vegig figyelve volt akkor nem lehet baja a regebbi kocsinak se. Nyilvan nem lehet tudni fixen h lesz e baja vagy sem.. amire erdemes figyelni az a vezetett szervizkonyv, kulso belso jeleka kocsin.. pl kasztni elemek mennyire passzolnak, belso ter kopottsaga motorter tisztasaga... legyen gyanus a tul tiszta is.. erdemes vasarlas elott teszteket nezni, marka, model specifikus csoportokba velemenyeket olvasni... a szeria hibakra figyelni.. szamit mennyi idore tervezel az autoval,mennxit mesz atlagban egy evben. Szoval sok mindent erdemes figyelembe venni nem csak a futott kmt

aug. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Létkérdés az autó. Akkor viszont nem kérdés, hogy a lehető legmegbízhatóbbat kell venni. Ezen nincs mit ragozni tovább
aug. 9. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Első körben én a lakhatást gondolnám át. Amennyiben bérleményben élsz, akkor érdemesebb lenne a munkahely közelében lakhatást találni. Gyalog vagy kerékpárral rövid idő alatt elérhető, esetleg jó tömegközlekedési infrastruktúra mellett. Az összes költséget tekintve inkább bérelnék drágábban. A nyugalom, hogy nem kell parázni az autón nekem sokat megérne.
aug. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Most vettem a lakást 1 éve. Környék jó, van hozzá kertem is, csak a buszozás rémes, ha 3 műszakban dolgozom és nem nappal.
aug. 9. 07:10
 6/12 anonim ***** válasza:

Sokan belefutnak abba a hibába, ha új az autó, az csak jó lehet. Legalábbis, jobb, mint a régi...

Én azt mondom csakis köztudottan megbízható autót kell venni.

És még ha éppen rossz is valami apróság, érdemes megcsinálni, mert az sokáig jó lesz.

A típushibás autókból nagyon elegem lett, ellenőrizni folyton a mérnöki marhaságokat, mikor méltóztatik széthullani idő előtt.


Ausztriában sajnos a hegyek miatt gyengébb autó szóba nem jöhet, pedig az az egyik alapja a hosszú motoréletnek.

aug. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem vennék használt autót.
aug. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ausztriában, amennyire tudom nagyon szigorú a műszakiztatás, ráadásul ott brutálisan sóznak télen, tehát egy olcsóbb autó instant bukó lehet a vizsgán, vagy a gatyádat is ráfizeted majd.


"Ha nincs szethajtva a motor"


Aztán azt meg honnan látod, hogy nincs széthajtva? Na ezért csak fél igazság ez az állapotot veszünk dolog. Itt van élő példának a szomszéd néni VW Polója. Újonnan vette, valamikor 1998 körül. Kívülről patika az autó, végig garázsban volt tartva, de a néninek előtte kétütemű Warburgja volt, és ezt is úgy vezette. Aki még ismeri a típust az tudja, hogy azokat úgy vezették, hogy 1-es üveghang, aztán 3-5 másodperc sebességváltás. Mindezt megkapta a Poló vagy 15 éven át, persze hidegen, amíg vezette, később még az unokája is gyilkolta egy darabig. Kocsi tényleg szép, meg lehet az írni a hirdetésben, hogy idős hölgy tulajdonostól, csak ez nem mindig előny.

aug. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azt írod hogy nincs busz. Akkor most hogyan jársz dolgozni? Milyen távra kell az autó? Munkábajárásra? Hány km?
aug. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kb 20 km. Vettem egy karbantartott, 7 éveset és a 14 éveset lecseréltem, ami nagyon tönkre van az itteni hegyektől, utaktól, sótól. Most már nem mászok hegyeket és erre akkora hó sincs, talán erre jobban tudok vigyazni. Az újabb most dízeles, így kevesebbet is fogyaszt elvileg. Nagyobb utakat már nem fogok vele menni, mert nem költözök sehova , nincs messze semmi, csak évente párszor megyek Magyarországra.
aug. 9. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!