Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik lenne a legjobb döntés?

Melyik lenne a legjobb döntés?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 1 évben egyre többször merül fel bennem hogy lecseréljem a jelenlegi autómat. A gond az, hogy nem igazán tudom elhatározni magam. Jelenleg egy A4-es Audim van 2008-as dízel 3.0-ás motorral. Nagyon szeretem és remek vezetni viszont már azért öreg be kell vallani és nem nagyon járok már autópályán mióta elhagytam a fővárost és ez a városi környezet nyilván nem a legoptimálisabb. Fontos a vezetési élmény nekem és a logikus lépés az lenne, hogy lecserélem valami benzinesre tudom de nem igazán találtam megfelelőt. 7-7.5 millió lenne a max amit költeni tudnék "új" autóra úgy hogy még ha kell tudjak rajta szervizelni bármit ha valami rövid időn belül elromlana vagy akármi.


Szeretnék valami olyan autót amit azért jó érzés vezetni lehet kisebb autó nem keresek feltétlen 6 hengeres benzinest de ha találnék olyat azt sem hagynám figyelmen kívül. De egy 170-180 lovas autót mindenképp szeretnék.


Nézegettem A4 benzineseket de azt mondják ezek a TFSI motorok nem igazán jók csak a fiatalabbak de azoknak az ára meg sajnos a csillagos ég. A C200-as Mercedeseket néztem még vagy a Jaguárok közül az Xf vagy Xs típusokat. Milyen autót tanácsolnátok ezek alapján? Legtöbbet tényleg csak városban használnám csak nyaranta járkálnék el vele balatonra szüleimhez 350km kb oda-vissza. Illetve évente 1szer van egy nagyobb autós trippünk barátokkal 1-2 ezer km. De egyébként csak városi használat. Emiatt szerintem felesleges egy dízelt fenntartani és jobb lenne egy benzines de nem nagyon találtam eddig meg az igazit. Ami fontos nem vagyok se német autó fanatikus se semmilyen más. Bármibe beleülök, ha az egy jó/szerethető kocsi. Jeleneg az XE ami nagyon felkeltette az érdeklődésemet viszont gyanúsan sok olcsó példány van. Viszont azt mondják hogy mióta átvette a Tata azóta nagyon jók. Ami tudtommal 2015 körül történt vagy még korábban. Megérheti esetleg 15/16os Jaguárokat nézegetni. Sok szép van fen hahu-n.


A segítséget /tippeket előre is köszi!


márc. 20. 01:42
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
F56-os Mini Cooper S vagy JCW. Gyakorlatilag legális utcai gokartok.
márc. 20. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%

2.0 TSI-k nem voltak elsőre sem olyan problémásak, mint néhány 1.4-es. Az újabbak meg pláne nem.

Szóval én VAG 2.0 TSI-ket nézegetnék. Ennyiért azért van merítés (Golf GTI, Scirocco /akár R is/) Ha már a szedán nem feltétel, és lehet kisebb.

márc. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
18%
márc. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Civic Type-R, de az említett Minik sem rosszak
márc. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ém speciel VW féle 3. gen szíjas 2.0 TSI-t vennék ennyiért 2013 utánit (személy szerint Octavia RS-t)
márc. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Minek eladni egy jó kis 3.0 TDI-t? De komolyan? 16 éves autó, oké, de az utóbbi 10 évben nem ugrott akkorát a fejlődés, hogy ócska autónak számítson.
márc. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket. Megnézem őket. De a Skoda meg Civic szimpatikus.

Egyébként még nincs kőbe vésve, hogy eladom de erre a városozásra, hogy kis távolságok között jár szerintem jobb lenne egy benzines. De nem ócska tudom és szeretem is de amennyit regenerálni akar néha. Nincs mindig időm vagy épp energiám/kedvem elmenni kihajtani rendesen. De még tényleg nincs kőbe vésve. Ha nem találok olyat ami tetszik legalább annyira mint a mostani akkor valszeg megmarad aztán max kevesebbet használom és csak hosszabb utakra veszem elő.

márc. 21. 23:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!