Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyiért vennél maximum autót?

Mennyiért vennél maximum autót?

Figyelt kérdés

Én úgy vagyok vele, hogy a rendelkezésemre álló összegnek maximum 15%-áért, és főképp megbízható típusokat keresek. Nem a szomszédnak veszek autót, nem hiszek a " csajozós kocsi" elvben, pláne ilyen kisösszegű autóknál, szerintem nem prémium életérzés egy 300ezer km-es német trió egyike.


Tehát ha van 10 millióm, akkor nagyon maximum 1.5 millióért vennék autót, de inkább 1 alatt szeretnék.


Szerintetek hülye hozzáállás ez?



szept. 1. 12:21
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

na miért erős, öreg harcos? Egy 20++ milliós autó szerinted mégis milyen megtakarításhoz dukál?

Magánszemélyként vásárolt autóról beszélünk most, nem céges felsővezetőnek járó autóról.

szept. 1. 16:14
 12/29 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

Köszönöm az "öreg harcos" megnevezést, bóknak veszem! :)


"100 milka a zsebemben lehet bevállalnék egy 1-2 éves a6ot, vagy e mercit"


Azért elég durva lenne, ha egy 1-2 éves A6-os vagy E Mercedes-hez kellene 100 milliós megtakarítás fenntartani. Senki nem járna ilyennellk


Egy ilyen kaliberű autóhoz, legyen, mondjuk 2-3 milliós állandó megtakarítás csak az autóra, ha nagyon beüt a gebasz, de ez nem évi jellegű. Ez időnként üt be, pl vezérlés csere stb..


Nagyon álomvilágban élsz az autókkal kapcsolatban!

szept. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim válasza:
65%
25 millióig. 1 millió alatt roncsot lehet venni, nem autót.
szept. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

12, én úgy érettem a 100 milliát, hogy megveszed belőle a kocsit 20++ millióért, így elköltötted a pénzed 1/5ét, fenntartani nem hinném, hogy olyan brutális összeg lenne egy új autót, ahogy írod, néha ez-az, a hatalmas problémák majd a panel menőnél jönnek elé 200ezer km után.


De most őszintén, szerinted aki ilyen autót vesz újonnan, az elkölti rá az összes pénzét, pl van 30 milliója és vesz 25ért autót? Van ilyen is nyilván, de aki megkereste ezt a pénzt, az nem fogja elszórni.

szept. 1. 16:34
 15/29 anonim válasza:
38%
#14: honnan tudnád te hogy költekeznek a pénzesek...?
szept. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

Ez a kérdéskör amit feszegetsz már nem autós kategória, inkább pszichológia!


Apámat tudnám mondani, aki amúgy elég jól él, ő pl úgy gondolkodik, hogyha nyerne a lottón leheggesztené a nyereményét egy vasládába... Nyílván ezt képletesen kell gondolni, de igazad van, aki önerőből lett jómódú az értékeli a pénzt, és nem is szórja szét. Tény, hogy így éli az öreg az életét, az isten áldja meg őt még sok-sok évvel! :)


Nézd akinek van 100+ millája saját erőből amit te is írsz az nem fog flexelős autót venni, ezt biztosan tudom...


De ettől függetlenül vannak sokan akik örökölnek, lopnak, csalnak össze pénzt azok hidd el nincsenek hozzászokva a pénzhez, és a saját szintükre jutnak rövid időn belül, lásd lottó nyertesek..

szept. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

16, ez így van, könnyen jött - könnyen megy kategória öröklésnél. Egy rokon is megörökölte a szülei házát a testvérével közösen, lett is belőle egy faja audi.. ez még abban az időben volt, amikor egy lakás-ház 20-30 millió volt. Azóta is albérletben lakik..


Amúgy máshol azt olvastam, hogy 3-6 hónapnyi fizetés összeget mondanak racionális keretnek. Ugye ebből magyarországon nem sok új autó jöhetne ki :)

szept. 1. 16:59
 18/29 Koaxk Ábel ***** válasza:

"Amúgy máshol azt olvastam, hogy 3-6 hónapnyi fizetés összeget mondanak racionális keretnek."


Ezt pontosan mire érted, a fenntartásra, vagy a vételre?

szept. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 NTBS ***** válasza:
2-3 millió.
szept. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
71%

Én nemrég vettem új autót 20% önrésszel. Nem is az ára a lényeg, hanem az, hogy megkérdeztem az értékesítőt általában, hogyan vesznek a magánszemélyek autót. A válaszon igazából nem lepődtem meg; 85-90% lízingre, az átlagos önerő 20-30% közötti, futamidő általában 60-84 hónap. Kp-ra általában a nyugdíjasok vesznek tőle kocsit. A céges vásárlások 100% lízingre mennek 20% önrésszel, 36-48 hónapra.


Az pedig, hogy egy jól kereső ember befizet a x milliós kocsira 20%-ot, az nem azt jelenti ennyi a megtakarítása. Aki keres 2-3 millit havonta az nem fog megelégedni egy Passatal, vagy Golfal, hanem lízingel egy A6-ot, Q8-at, bármit, mert 2-3 millió nettóból 3-500000 ft-ot gond nélkül kifizet erre. Azért, hogy egy alkalmazottnak legyen önerőből 100 millió megtakarítása, ahhoz még lehet a havi 2-3 milla is kevésnek tűnik. A fizetés növekedésével az igények is nőnek. Annak meg sok értelmét nem látom hogy azért spórolsz 30-40 évet, hogy legyen a bankban 100 milliód aminek a 10-15%-ból nyugdíjas korodra veszel egy golfot.

szept. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!