Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyiért vennél maximum autót?

Mennyiért vennél maximum autót?

Figyelt kérdés

Én úgy vagyok vele, hogy a rendelkezésemre álló összegnek maximum 15%-áért, és főképp megbízható típusokat keresek. Nem a szomszédnak veszek autót, nem hiszek a " csajozós kocsi" elvben, pláne ilyen kisösszegű autóknál, szerintem nem prémium életérzés egy 300ezer km-es német trió egyike.


Tehát ha van 10 millióm, akkor nagyon maximum 1.5 millióért vennék autót, de inkább 1 alatt szeretnék.


Szerintetek hülye hozzáállás ez?



szept. 1. 12:21
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mi, akinek az autó csak közlekedőedény, és vállalja, hogy sz/rokkal szüttyög, folyamatos anyagi buktában van, annak ez egy teljesen valid irány.

Nekem, ha 10M van autóra, akkor 9-ért veszek. Mert nekem nem mindegy milyen az az autó. Sem műszakilag, sem esztitikailag sem más szempontból.

szept. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
95%
Eléggé. 300 ezer km pedig meg se kottyan egy 20-25 éves németnek. Akkoriban az összes autójuk tartós és minőségi volt, nem véletlenül van ennyi az utakon belőle még ma is. A jobb motorok simán elmennek 700-800 ezer kilométert bontás nélkül. Nyilván költeni kell rá, ez lehet nagyon drága is az autó előéletétől függően, de hidd el, hogy más érzés beleülni és vezetni, mint egy Suzukit vagy akár egy Toyotát. A kényelem, a csendesség és a felszereltség tekintetében is a földbe döngölik az egykorú riválisokat. Nyilván ha olyan autót veszel, ami faék egyszerű technológia, az megbízhatóbb és olcsóbb lesz, hisz alig van benne valami, ami elromolhat. Valamit valamiért ugye. De nem minden embernek ez a prioritás. Mivel én majdnem mindent meg tudok csinálni magamnak az autón, nem probléma számomra bármit is megvenni, fenntartani. Van rá pénz, a tudást meg én hozzá rakom. Amit meg nem tudok, arra van ismerős szaki. Megvan a létjogosultsága a kis szívóbenzines autóknak és megvan a jogosultsága a német prémiumnak is.
szept. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, az lemaradt, hogy míg az első folyamatos anyagi buktában van, addig a második, csak ritkábban, esetleg nagyobbat bukik minden cserénél. Hogy 10 év alatt ki jár jobban anyagilag, az kb a szerencse függvénye
szept. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
79%

Nekem elegem lett pár éve a használt kocsikból. Korábban én is ilyen 1-1,5 között vettem valami optimális fenntartású nem prémiumot. Az első évben 600000 és 1 millió között kellett rá költeni, hogy helyre hozzam a tákolásokat, meg mindig elromlott rajta valami. A következő években 3-400000 ment el javításokra.

Ebből elegem lett vettem egy 5 éveset, na ez ugyan az csak sokkal drágább alkatrészekkel. Mert az 5-6 éves kocsikon jönnek elő a hibák, meg a nagy szervízek sorra következnek.

Én mindig jól karbantartottam az autóimat, és ez manapság ritka. Tudom sokan azzal nagyzolnak 2 vizsga között csak olaj meg szűrő csere volt... Ez egy 5-25 éves kocsi esetében azt jelenti, hogy le van élve!

Végül vettem egy újat lízingre. Ki átlagolva kb ugyan ott vagyok költségekbe évi szinten, csak itt a kamat viszi a pénzt, a réginél meg a nyavaják.

Aztán az új garis, csak a kötelező szervizek vannak, amik igazából tűrhetőek árban.

Ha megáll jön az asszitensz elviszik aztán kapsz egy másikat a javítás idejére, mindezt 0 forintért, mert az én esetemben benne van a szervíz díjba.

szept. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Mi 1x vettünk használt autót, és volt is egy nagyon nehezen meghatározható, ritkán előforduló hibája, rengeteget volt szervízben, mire rájöttek. Soha többet. Csakis új autót veszek. Legutóbb 2 éve kényszerültem autót venni, az előző beszámításával 6,5M volt. Addig megyek vele, amíg megbízhatóan működik, és nem kell vele folyton szerelőhöz járkálni. Az előzőtől ilyen alapon 13 évesen váltam meg, amikor egyszer otthagyott az autópályán (és már kb. egy fél éve azért havonta megjárta a szervízt valami banális aprósággal). Én nem értek hozzá, semmit nem tudok magam javítani rajta. Ha tudnék, akkor addig tartanám meg, amíg külső segítség nélkül elboldogulok vele.
szept. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 Koaxk Ábel ***** válasza:
90%

"szerintem nem prémium életérzés egy 300ezer km-es német trió egyike."


Látszik, hogy életedben nem volt prémium autód!

Nem baj, csak látatlanban teszel egy olyan kijelentést ami vicces.


Egyébként ha 1 millióért vagy 1,5-ért autót venni kb a melós autó kategória ma. Ennyiért lehet ma nagyjából megbízható válságautót venni!


Tehát ha van 10 misid és tényleg félsz, hogy bármi lehet, ami sajnos igaz!

Akkor én úgy gondolkodnék, hogy vennék 3-4 milla környékén valami egyszerűbb turbóbenzin motoros kocsit, ami ajánlások alapján megbízható.


A akkor is maradna legalább 6 millám, tehát nem érhet meglepetés, de mégsem, egy roncsot kéne folyamatosan tákolnom, ami hosszabb távon bizony bőven elvihet annyit amit egy 4 milliós autóra költöttél egyben.

szept. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Facelift előtti ufo civicet vettem kicsivel több mint 2M-ért. Meg jó állapotú mazda mx-5 nb-t kicsivel 3M felett. Én boldog vagyok velük, a mazda abszolút megérte. Viszont a civic összes műanyagja hullik szanaszét, megette a napsütés, de ezek pótolhatók.
szept. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 Szolovjov ***** válasza:
70%
Szerintem iagazd van. Nekem sem ér egy autó sem többet 1 milliónál. Ráadásul 3 millióért rosszabb kocsit adnak, mert azok már valószínűleg a 200 ezret futott downsizing szemetek, amiktől megválnak mert ott már lekotlik róluk a turbó, a fék, a kettős tömegű, a DPF, stb,stb. Euro 4 fölött nem szabad autót venni.
szept. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

8, ez sajnos így van, tény, hogy modernebb autót kapsz, de tele ketyegő bombával..


Nekem is vett egyik barátom golfot, 1.4 tsfi, dsg váltó... voltak kemény dolgok :D


Amúgy nem ócsárolom a prémiumot, tetszenek nekem is, ha lenne egy 100 milka a zsebemben lehet bevállalnék egy 1-2 éves a6ot, vagy e mercit, de amikor cofidist vesz fel rá a telepi józsi, hogy legyen egy 10en éves autója, és seggreül az első nagyobb szerviznél, az azért egy kicsit szánalmas. szerintem.

szept. 1. 16:06
 10/29 Koaxk Ábel ***** válasza:
91%
Azért a 100 milka a zsebben kicsit erős...
szept. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!