Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiatal használtautóra megér...

Fiatal használtautóra megér felvenni személyi kölcsönt az én esetemben?

Figyelt kérdés

Van egy 16 éves autóm, kb másfél milliót ér. Mivel kicsi, és gyenge autóról van szó, és vannak bajai, lassan lejár a műszaki, arra gondoltam, hogy műszakiztatás után nemsokkal eladom.

A kiszemelt autó egy hetes Golf, max 8 éves, kb 4-4,5 millióért. 2 millió forint személyi kölcsönre gondoltam 2 évre, havonta nagyjából 100 ezret kellene törleszteni. Ebben az esetben eladnám a jelenlegi kocsimat előtte.

Van annyi keresetem, hogy a törlesztés mellett is tudjak félretenni, emiatt is gondolkodom egy relative fiatal autóban, hogy még ne jöjjenek elő egy ideig problémák rajta.

Nektek mi a véleményetek erről?

Habár 2 év múlva már meglenne a pénz rá és nem kell kamatot fizetni pluszban, addig is elment 2 év úgy hogy nem az új autóval közlekedek, és javíthatom a jelenlegit...



aug. 28. 19:16
A kérdező szavazást indított:
Ne vegyél fel személyi kölcsönt, inkább gyűjts rá.
Vedd fel a kölcsönt.
Részben értek egyet veled (kérlek válaszold meg).
16 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
16 éves kicsi és gyenge autó az 1 milliót sem ér, csak szólok. Úgyhogy újratervezés.
aug. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az a másfél millió valóban elég irreális. Amúgy az alapján, amit írtál, szerintem nyugodtan vehetsz fel kölcsönt. Csak nézd meg, hogy mit veszel. Nyolc év alatt nem lesz lefingva egy autó, de ha durván nem foglalkoztak az alap karbantartással, akkor költséges meglepetésben lesz részed.
aug. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehetőleg ne vegyél olyan autót amire nincs pénzed. Hogy fogod akkor fenntartani? Ugye tudod hogy nem csak megvenni kell egy autót?
aug. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Mivel 16 éve kezdték el gyártani azt a generációt, az enyém meg pont az elején készült el, nem annyira irreális az ár, bár igazat adok abban, hogy az én autóm nem ér annyit, így hogy nem patika állapotú.


#3 6 éve van jogsim, a harmadik autómat venném meg, tudom mit jelent autót fenntartani. Nem dobálózom a fizetésemmel, de nem kerülnék padlóra egy esetleges nagyobb szervíz alkalmával sem. Egyszerűen kényelmesebbnek tűnik utólag havonta fizetni, mint előre gyűjteni rá sóvárogva.

aug. 28. 20:41
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A 7-es golf fenntartása sem lesz kevesebb.

Ha nem pénzt termel, akkor szerintem hülyeség a kölcsön, de te tudod.

aug. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak kíváncsiságból, milyen autód van most?
aug. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Meg számold bele a cascót is ami nagyon sok.
aug. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Egy Fiesta mk7-em van.
aug. 29. 05:55
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Aztán mit csinálsz ha megveszed és költeni kell rá ?

Mert az is benne van hogy egy szart veszel.

aug. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem ez a kiadás fog földhöz vágni akkor nyugodtan
aug. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!