Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mivel másabb vezetni egy...

Mivel másabb vezetni egy hátsókerekes autót?

Figyelt kérdés

Lassacskán beszeretném számítatni a mostani autómat, ami egy Mazda CX-5, összkerekes.

Amit kinéztem egy Mercedes W205-ös, 2.2-es dízel, automata és hátsókerekes.

A kérdésem az lenne, hogy mennyivel “nehezebb” vezetni egy hátsókerekes autót?

Normálisan közlekedek, de általában mindig késésben vagyok, így ha kell, akkor megyek.

Igazából ami a “felelmem” a tél, illetve, hogyha hirtelen nagyobb ívben veszek be egy kanyart. Földúton nem szoktam járni stb, de pl esőben, ha fűben kell megállni, akkor mennyi az esélye annak, hogy benne maradok?

Eddig csak elsőkerekes autóim voltak, illetve összkerekesek.

Koszonom a segítőkész válaszokat!


aug. 4. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagy különbség nincsen. Extrém időjárás, kemény fagy esetén kell lassabban menni, és ennyi.


Amiket látsz videókat a neten BMW/Merci/Subaru vagy akármilyen driftelő autókról, azokban épített/hegesztett diffi és még egy csomó átalakítás van.

aug. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Normálisan közlekedve gyakorlatilag teljesen mindegy, pláne egy olyan autóban amiben már mindenféle vezetéstámogató rendszer van
aug. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Normál közlekedés során észre sem fogod venni. Határ helyzetben meg az elektronika segít. Szóval gyakorlatilag full mindegy, kivétel esetleg meredek lakhely, erősen csapadékos és hideg tél mellett.
aug. 5. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Koaxk Ábel ***** válasza:
26%

Azért azt nem mondanám, hogy nem jöhet elő olyan, hogy érzed...


Én BMW-ről váltottam E90 320D és bizony, extrém időben tudott túlkormányzott lenni az autó.


Sőt ahol lakom Budán, egy kis emelkedővel kell a főútra kimenni, kvázi meg kell állni elsőbséget adni. Ott bizony télen volt, hogy táncolt a kocsi hátulja, és én pl az utolsó időkben vittem magammal forgácsot, meg rongyokat, hogy ha gáz van.


Szóval ez sem igaz, hogy minden megold az elektronika!


Mondjuk amilyen telek vannak most... lassan tényleg nem lesz jelentősége!

aug. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!