Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kivillant a check engine,...

Kivillant a check engine, lambdaszonda hibát olvastak ki, lehet így járni az autóval?

Figyelt kérdés
Nemrég kivillant, megnézettem, lambdaszonda hibát mutatott az olvasó. Az autó ugyanúgy megy mint máskor, nem állt le, nem történt semmi rendkívüli. Természetesen ki fogom cseréltetni de Számíthatok arra hogy hamarosan megáll alattam az autó? Vagy ez nem ilyen?

júl. 25. 19:16
A kérdező szavazást indított:
Hamarosan meg fog állni alattad.
Használhatod és nem fog megállni de mihamarabb cseréltesd ki.
6 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mehetsz vele, de ugy tudom, a fogysztast megdobja ez a hiba. Csereltesd mielobb.
júl. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mehetsz vele nyugodtan tovább.

Ha az elsőt írja, nőhet a fogyasztás. A hátsó nem befolyásol semmit, csak a katalizátor működését monitorozza.

júl. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi. Lambdaszonda hibakódot csak lamdbaszonda hiba produkálhat? Vagy ha más hozta volna elő akkor lettek volna komolyabb vagy másabb tünetek is?
júl. 25. 19:26
 4/12 A kérdező kommentje:
1999 toyota yarisom van ha jól tudom abban csak egy l. szonda van. Vagy lehet tévedek.
júl. 25. 19:27
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Abban 1 van, megállni nem fog, hidegen nem használja a motorvezérlő. Többet fog enni, ennyi.
júl. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi.😊😊😊
júl. 25. 19:29
 7/12 anonim ***** válasza:

#2

Az kiderul a hibakodbol,h melyiket irja? Mar ahol 2 van...

júl. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kiderül, Bank1 Sensor 1/2, de ebben csak 1 van.
júl. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az, hogy szonda hibát olvastak ki, valami kínai kiolvasóval , az még nem jelenti azt, hogy ez is a hiba, csak éppen ott csapódott le a probléma, ettől még bármi is lehet az üzemanyag, vagy levegőrendszer szabályzásában. Itt kezdődik a motordiagnosztika, hogy az okot kell megkeresni, és nem egyből cserélgetni amit kiír a kiolvasó, szóval ne úgy menj oda a szerelőhöz, hogy cserélje ki a szondát, mert lehet csúnyán fog rádnézni ;)
júl. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

25 éves Toyotában nagy valószínűséggel a gyári szonda lesz a hibás, nem kell túldramatizálni. Az üzemanyag és levegő rendszere ennek a motornak egyébként is faék egyszerű, szinte 0 a hibalehetőség.

A kínai kiolvasót is felesleges kiemelned minden hozzászólásodban, ugyan azt a kódot olvassa ki, mint egy Bosch KTS.

júl. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!