Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rossz lambdaszonda / lambdaszo...

Rossz lambdaszonda / lambdaszondák miatt indulhat nehezen az autó?

Figyelt kérdés

Illetve le is állhat rögtön indítás után? Ez mondjuk ritkábban fordult elő.


Alany egy 98-as BMW e36 (320i)



jan. 25. 20:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű.
jan. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
15%

Az egy 26 eves auto, gondolom 200.000 km-rel, ami a valosagban 700.000.

Mit varsz?

jan. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Vidd olyan helyre, ahol van normalis diagnosztika. Barat, ismeros, bacsi a garazssoron csak talalgat majd a zsebedre.
jan. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
48%
Nem, azért max. több üzemanyagot kap, mint kéne. Jeladó gyanús
jan. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%
Nem. Hidegen nem is veszi figyelembe a lambda szonda jelét.
jan. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

#2

10 éve van nálam, valós :)


#4 milyen jeladó? Egyik főtengely jeladót kikötöttem akkor megtorpant gázadáskor. Bár másik még attól lehet rossz, de akkor annál is ugyanez lenne a tünet nem? megtorpanna gázadáskor.. illetve melegen szarul húzna meg leállna a motor.

jan. 25. 21:01
 7/17 anonim ***** válasza:

Lehetséges. Én utángyártott szondával jártam így, akkora volt az offset a lambda feszültségen, hogy nehezen indult, utána amíg a motor nem melegedett be, nem mindig állt meg alapjáraton.


#5 Ez így nem igaz.

jan. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

#7 akkor lehetséges, hogy az lesz.

Nálam van 10 éve, egyszer nem cseréltem még ebben lambdaszondát, lehet vagy sőt biztos esedékes már.

jan. 25. 22:08
 9/17 anonim ***** válasza:

Meg kell nézni járatás közben hidegen és melegen is a lambda értéket. Potyára nem vennék, okozhatja még más is.

Ha lehúzod mindkét szondát mit csinál?

jan. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Azt még nem néztem meg, de hétvége folyamán megfogom nézni.

Hidegen sokszor volt, hogy nehezen indult, volt hogy le is állt utána egyszerre, aztán alapjárata az változó, volt hogy nem volt jó de volt olyan is, hogy jó volt (utóbbi inkàbb akkor ha napi szinten használom, ha többet áll az autó akkor nem jó)

De amint amúgy üzemmelegen semmi gond, volt hogy alapjáraton hagytam 1 órán át semmi gond nem volt, nem állt le illetve menet közben sem vettem észre semmi különöset.

Csak hideg indításnál van mindig a gond, de előfordult olyan is hogy fél óra állás után is picit tekert de elindul.

Az akksi jó.

jan. 25. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!