Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elmagyaráznátok miért okosabb...

Elmagyaráznátok miért okosabb tartós lízingre venni egy kocsit mint készpénzre?

Figyelt kérdés

[link]


Tegyük fel, hogy akarok venni egy 3-4 milliós kocsit mert napi szinten 2*50km-t kell ingáznom a munkahelyre és nettó 500k a fizum.


Akkor mi értelme úgy fizetnem az autó után havonta illetve minden szervízköltséget saját zsebből finanszírozni, hogy sosem lesz az enyém miközben lenne pénzem kifizetni egyben és utána el tudom majd valamikor adni ha már nem kell?



júl. 19. 19:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%

A cégek szoktak lízingelni mert letudják a költségeket írni minden évben az adójukból. Ha megvásárolnak egy 20 dbos flottat akkor nem biztos hogy letudják írni rögtön az adójukból mert belekerülhet 200 millioba egy ekkora flotta.

Magánszemélyként nem éri meg mert többe fog kerülni a végén és amugy sem tudod leirni az adódból.

Sokan osszekeverik a lízinget a hitellel. Ha lizingeled akkor a lizing vegen megveheted az autot vagy lizingelsz masikat de ugy tudom koltsegesebb mint hitelre megvasarolni. En 2 autót ettem eddig hitelre, mind a kettőt külföldön. Itt is kell casco ha hitelre veszed csak nalunk nem casconak hivjak.


Nem hülyeség a casco ha egy drágább autód van.

Nem csak akkor fizet ha saját hibádból összetöröd hanem ha ellopják, megrongálják, rádöl egy fa vagy például egy olyan autós töri össze akinek nincs biztosítása vagy esetleg nem vállalja a felelősséget.

Volt egy autóm amin nem volt casco mert öreg autó volt és nem akrtam rá kötni, erre az út szélén parkoltam vele szabályosan amikor valaki nekem jött de elhajtott és azóta sem lett meg a tettes. A drága alkatrészek és munkadíjak miatt egy kisebb ütközés miatt is gazdasági totálkáros lesz az autó, azaz annyiba kerül a javítás mint az egész autó értéke. Ha cascod van akkor kifizet a biztosító és veszel másikat. Ha nincs pénzed másik autóra és cascod sincs akkor keresheted a tettest, ha megvan de nincs biztosítása akkor meg perelheted és vagy fizet vagy nem de lehet semmije nincs, így behajtani sem lehet tőle semmit.

Nem lehet bízni az emberekbe hogy ha meghúzzák, megnyomják az autót akkor otthagyják neked a telefonszámukat.

júl. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
A lízing fogalmával kellene megismerkednek, meg a "haszonáldozat"-tal.
júl. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!