Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elmagyaráznátok miért okosabb...

Elmagyaráznátok miért okosabb tartós lízingre venni egy kocsit mint készpénzre?

Figyelt kérdés

[link]


Tegyük fel, hogy akarok venni egy 3-4 milliós kocsit mert napi szinten 2*50km-t kell ingáznom a munkahelyre és nettó 500k a fizum.


Akkor mi értelme úgy fizetnem az autó után havonta illetve minden szervízköltséget saját zsebből finanszírozni, hogy sosem lesz az enyém miközben lenne pénzem kifizetni egyben és utána el tudom majd valamikor adni ha már nem kell?



júl. 19. 19:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Az attól függ.
júl. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

A lizing alapvető közgazdasági fogalom. Ahogyan a megéri/nem éri meg is.

Neked ezekkel nem sikerült még megismerkedned.

Előtted az élet.

júl. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Más a biztosítás ha bármi történik.
júl. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

attól füg cégeknek megéri mert egy részét leírhatják költségnek magán embernek annyira nem éri meg

Illetve a lízing végén lehetőséged van megvenni az autot (nyilván lízing tipustól függ)

júl. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha megtudod venni akkor vedd meg kp-ra.

AMúgy sokall többet kifizetsz érte, plusz a casco mert az kötelező.

júl. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Ó, én már nem is számolom hányszor ki lettem itt oktatva, hogy mekkora hülye az, aki magánszemélyként kp-ra vesz autót és nem lízingre, vagy hitelre. Állítólag a bankok jótékénysági intézmények és sokkal olcsóbban adnak hitelt, mint amennyi betéti kamatot kapnék, ha az autóra szánt pénzemet lekötném. Ugyanez igaz állítólag a lízingcégekre. Sokkal kevesebb költséget számolnak fel, mintha nem ezzel foglalkoznának, hanem a bankba betennék csak a tőkét és a lábukat lógatnák.

A Cosco a másik ilyen. Új autóra se kötöttem soha és 24 év alatt mióta vezetek, még nem jártam rosszul. Ha van egy milliós károm, ott van a bankszámlán, kifietem. Nem örülök neki de tudom, hogy milyen értelmes dologra ment el a pénz. Az sokkal jobban zavarna ennél, hogy ha nincs károm és tudom, hogy évente azt a 200-250e-t (szorozzuk csak meg 24-gyel! ennyi maradt a zsebben) kb. az ablakon dobtam ki, mert semmi nem jött vissza belőle. Lopástól nem félek, soha nem az utcán áll a kocsi. Rongálástól se nagyon. Mindig mindenkitől a lehető legtávolabb állok, a legrövidebb időre, nem érdekel, ha pár száz métert sétálnom kell. Jégesőben legtöbbször meg tudom oldani az életemet autó nélkül. Károm 24 év alatt egy fillér nem volt még.

júl. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
#6 Figyelj, nem tudok nem igazat adni neked. De van, aki úgy él, hogy ha lenne egy milliós kárja, nem tudná kifizetni. A casco meg megnyugvás neki, hogy ha bármi van, akkor valamekkora biztonság, akkor is, ha az esetek többségében ablakon kidobott pénz. Ennyi erővel a kötelező biztosítás is ablakon kidobott pénz, én még életemben nem is koccantam, mégis fizetem évente. :) De a motoromat pl. kénytelen vagyok utcán tartani, egy casco biztos több lelki nyugalmat adna. Mondjuk nem kötöttem cascót, ha valaki felborítja, ellopja, összetöri,veszek másikat vagy talán fel is hagyok a motorozással, de mindenki más szinten nyomorog, én tökre megértem, hogy van, akinek ez tűnik a logikus megoldásnak.
júl. 20. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#7, igen ebben is van valami. Nem állítom, hogy soha senki ne kössön, lebeszélni se fogok senkit róla.

De akinek annyi megtakarítása nincs a bankszámláján, hogy egy esetleges nagyobb váratlan javítást kifizessen, az hogy a fenébe fizeti a Cascot? Mert nem aprópénzről beszélünk. Éves előre utalással 100eFt-ig még én is azt mondanám, hogy egye fene, legyen. De amikor egy Astrára 200e Ft fölött van a díj, úgy, hogy még önrész is van vastagon, azt én a pofátlanság határának érzem.

Az így megmaradt 200e sem "talált pénz" a szememben, amit értelmetlen hülyeségekre, elszórakozásra feltétlenül el kell szórni. Megy a tartalékba, pont az olyan esetekre, hogy ha valami van, lehessen mihez nyúlni.

Nyilván ha utcán áll az autó éjjel-nappal, nincs garázs, veri a jég, nagyon gáz környéken lennék kénytelen mozogni, akkor lehet, hogy kötnék én is. De ezek nélkül nem látom értelmét.

A kötelezővel kapcsolatban: annak az éves díja jóval alacsonyabb, mint a Cascoé. Arra is azt mondom, hogy az 50-60eFt éves szinten, még oké. A ami árak, meg az autó össz fenntartásához képest nem egy hatalmas összeg. Szűk két tankolás. Ha a Casco is csak ennyi lenne, max 100e önrésszel, egy szót nem szólnék, örömmel kifizetném.

júl. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is drága a casco. Motoromra még kedvezményes is lenne, mert járok olyan tréningre, amire jár, de így is drágállom. Ha munkahelyem legalább részben fizetné, akkor talán elgondolkodnék rajta. De amúgy nagyon sok mindent ki lehetne számolni, megéri-e, én kb. soha nem vagyok beteg, régen ha nyaraltam, automatikusan kötöttem utasbiztosítást, aztán rájöttem, hogy amennyit repülök akár munkaügyben akár szabadidős célból, ha folyton megkötöm, egy vagyon. Mivel általában nem síelni járok, hanem tengerpartra meg egyetemekre, abszolút nincs értelme - persze elég lenne egyszer eltörni a karomat és akkor máshogy gondolnám.
júl. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mondjuk úgy kezdődik, hogy ha napi 100 km-t ingázol 500 ezres fizuért, akkor a fizud legalább ötöde elmegy az ingázásra, ha az autó kopását is számolod, akkor inkább a negyede.

Szóval ez mondjuk egy megkérdőjelezhető döntés.


Amúgy nyílván jobb kp-ra venni, amennyiben van annyi kp-d zsebben. Na de sokaknak nincs.

júl. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!