Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most tanulok vezetni, 12ora-t...

Most tanulok vezetni, 12ora-t vezettem kb már. Az oktatom szerint nem nagyon haladtam semmit, még mindig nem megy a kuplung használat. Tudnátok nekem ZALA megye kornyeken automata valtos autoval valo oktatást?

Figyelt kérdés

júl. 14. 16:12
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

Én viszonylag friss jogsis (1,5 év) vagyok, így ezeket tudom elmondani:


Ne add fel. Nekem volt olyan óra forgalmi vizsga előtt, hogy lefulladtam. Az ember néha stresszes/fáradt (főleg ebben az időben), ez teljesen normális. Mindenki kezdte valahol, csak ezt sokan elfelejtik. Adj magadnak időt.


Amikor meglesz a jogsid, egy másik autón újra kell majd tanulj vezetni. Pont olyan nehéz lesz az elején azon, mint most a tanuló autón.


Az oktató van érted és nem te érted. Keményen megfizeted a szolgáltatásért, amit ad. Ha nem szimpatikus/neked való, ne add neki a pénzed. Páromnak is horribilis oktatója volt, baromi rossz élményei vannak.

júl. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
30%

Na most azért itt fel lehetne vetni egy fontos kérdést is.


" Az oktatom szerint nem nagyon haladtam semmit, még mindig nem megy a kuplung használat. "


Ő szerinte NEM MEGY, vagy NEM CSINÁLOD JÓL? Csak mert nem ugyanaz a kettő. Ha valóban nem megy, akkor keress egy türelmesebb oktatót, akinek lesz türelme hozzád.


De azt senki sem szereti, hogyha nem jól bánnak az autójával, vagy valakinek egyáltalán nincs érzéke hozzá. Az oktatók meg nem bemutató emberek meg reklámarcok hogy folyamatosan mosolyogva élettel teli energiával adják neked az órát.


Persze kell az oktatónak is magyarázni, sőt... De a KRESZ-t elvileg megtanultad olyan szinten hogy jó legyen, ugyanis átmentél belőle. Az oktató azon részével nem fog foglalkozni.


De gondold el hogy mennyi ember okoz nekik fejtörést egy nap.


Te fizetsz, de a vezetési óráért fizetsz. A körítés hozzá nem jár. Ez már csak az oktatón múlik, hogy ki milyen. Például hozzáállásban, rugalmasságban, stb.


Megsúgom, én nekem a "B" és "C" kategóriámnál igazi ripacs oktatók voltak. A B-nél egy 50-60 közötti oktatóm volt. A C-nél meg egy 40-50 közötti oktatóm, bár ő fiatalosabb volt. Néha engem is felcsesztek személyautónál, az első kb 10 alkalommal én is hibáztam, sokat kellett segíteni, de nem foglalkoztam utána már a lebaszással. C kategóriánál kb 5 alkalommal veszekedett rám az oktató. Semmilyen érzést nem váltott ki belőlem, full nem érdekelt. Meghallgattam, megfogadtam a tanácsot, és úgy csináltam ahogy kellett, ahogy mondta. Utána a maradék 20-25 órában nem is szólt nagyon közbe, csendben mentünk.


Szóval tenni is kell érte hogy úgy álljanak hozzád, ahog Te szeretnéd.


Ha te magad is úgy gondolod hogy nem megy, nem neked való a kézi váltó, akkor vizsgázz automataváltósból. Valóban ez a jövő egyébként is, viszont korlátozva leszel, ami szerepelni fog a jogsidban is. És rendőre válogatja, hogy szólnak-e érte egy esetleges közúti ellenőrzésnél, vagy nem. (80-90%-ban szoktak érte szólni, ugyanis előfordul havonta egy-két helyen az országban)

júl. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim válasza:
29%
Olyan mintha az autó vezető oktatási képzésen kötelező belépési feltétel lenne kcsögnek lenni. Sajnos az oktatók nagy része ilyen. Ráadásul mindenki aki nem kapcsolatok útján megy nagyon megszenved a jogosítványal. Sok ideig járnak és nagyon sok pénz mire meg lesz. Érdekes annak idején öreg apám meg mindenki más egy hónap alatt szerzett jogosítványt. Ezek hülyére keresik magukat a kiszolgáltatott embereken, és a beteg vágyaikat is ki tudják élni. Én úgy látom rájöttek bármit megtehetnek, szerintem nagyon kevés ember van aki mondjuk helyre meri tenni az ilyet. A lényeg minél több ideig járj és minél többet költs.
júl. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
0%
ma 17:36 Helló! Látom, te vagy aki általános iskolában is mindig mindenből megbuktál. Minden tanárod kcsög volt. Ennek ellenére elvégezted a 8 osztályt. Nyugi, apuciék ki fogják perkálni a jogsid árát is.
júl. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 krwkco ***** válasza:
34%

Ha a kérdezőnek automata váltós autója lesz, akkor van értelme annak, hogy nem nehezíti a tanulását kéziváltóssal. Az emberek többsége évekig csak egy autótt vezet, a sajátját. És ha a vezetés már könnyedén megy, akkor tehet egy különbözetit.

A kuplungos váltás begyakorlása jelentősen bonyolultabb, mint csak nyomni a gázpedált. És attól senki nem lesz veszélyesebb vezető, hogy több figyelme marad a többi teendőre.

"Tudnátok nekem ZALA megye kornyeken automata valtos autoval valo oktatást?"

Sajnos nem tudok. Mivel eddig erre senkitől nem kaptál használható választ, legcélszerűbb lenne körbetelefonálni az autósiskolákat.

júl. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
14%
Ha valaki képtelen megtanulni bármilyen váltós autóval közlekedni, nincs helye a közúton. Vegyen rollert, de csak lökdösőset.
júl. 19. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 krwkco ***** válasza:
47%

#16

"Ha valaki képtelen megtanulni bármilyen váltós autóval közlekedni..."

Senki sem mondta, hogy a kérdező képtelen lenne a váltókezelést megtanulni. Csak az merül fel, hogy van-e értelme megnehezíteni a dolgát, ha egyébként nincs rá szüksége.

"... nincs helye a közúton."

Ezt szerencsére nem Te döntöd el.

". § (1) Járművet az vezethet, aki

a) a jármű vezetésére jogszabályban meghatározott, érvényes vezetői engedéllyel vagy az engedély-nyilvántartásba bejegyzett érvényes vezetési jogosultsággal rendelkezik,

..."

júl. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%
júl. 3. 18:39 Megértelek, de azt azért szintén "eldönthetnéd" hogy ne velem, hanem veled találkozna szemben az úton!.
júl. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
61%
Azért ne legyünk már pont ilyenkor szabályidézgetősök. Igaz, nem én és nem is a 16-os válaszoló dönti el, kinek van helye a közúton. De attól véleményünk még lehet. Szerintem a jogsihoz már az elméleti vizsga nevetséges, hogy kérdésenként egy egész percet lehet gondolkodni és 10 pont elvesztésével is még sikeres. Aki nem tudja 5 perc alatt legalább 72 pontra megírni és hárompontosat nem rontani, az vagy nem tanult, vagy komolyabb értelmi fogyatékossága van. Ugyanez van a váltós autóval is. Persze, lehet az automatát preferálni, de akinek nehezére esik a váltós autó kezelésének megtanulása pár óra alatt, ne haragudj, abból azt sem nézem ki, hogy felismeri a stop táblát, vagy tud figyelni a többi közlekedőre miközben sávon belül tartja az autót. Aranyos persze a KRESZ idézése, hogy kinek van helye a közúton, de ne legyünk már siketnéma vakok, tény, hogy a világ bármely országában rengeteg hülyének van jogosítványa és vezet rendszeresen. Hozzáteszem, nem leszek álszent, valószínűleg én sem vagyok olyan ügyes és jó közlekedési érzékkel megáldott, mint amennyire én azt magamról gondolom.
júl. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
55%

Dühögsz, magyarázod a vélt igazadat, új tanár illetve új iskola után nyomozol, és automata váltós autóról ábrándozol.

Az erre fordított idővel és energiával ezalatt -egy nyugodt helyen és kellő odafigyeléssel- lehet hogy már régen megtanultad volna a kuplung megfelelő használatát.

Talán nem hiszed el, de néhány alkalommal amikor elkapod a megfelelő pedálállást és a kellő fordulatot -vagyis jól kuplungolsz- na onnan egy életre rögzülhet.


Próbáld meg, hátha menni fog...............😉

júl. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!