Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most tanulok vezetni, 12ora-t...

Most tanulok vezetni, 12ora-t vezettem kb már. Az oktatom szerint nem nagyon haladtam semmit, még mindig nem megy a kuplung használat. Tudnátok nekem ZALA megye kornyeken automata valtos autoval valo oktatást?

Figyelt kérdés

júl. 14. 16:12
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
78%

Ha kézi váltóval nem tudsz megtanulni vezetni, automata váltóssal sem fogsz tudni. A kuplunghasználat egy annyira jelentéktelen aprócska picurka része a vezetésnek, hogy ha azt az egyet kihagyod az automata váltóval, akkor sem változik semmi. 1.000.000 dolog helyett 999.999 dologra kell figyelni, szerinted ez segíteni fog? Szerinted ez fogja az áttörést jelenteni? Nem.


Egyébként meg 12 óra nem sok. A vezetés egy 100%-ban gyakorlaton alapuló készség. SOK gyakorlaton. Még ha az ember leteszi a jogsit 30, 40, 50 órával, az is egy nagy büdös semmi. Úgyhogy nem kell magad nagyon szarul érezni azért, mert 12 óránál még sehol sem vagy. Menni kell tovább előre, nem pedig rögtön feladni.

júl. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
79%
Osztom az első véleményét! Én sem írhattam volna szebben. Próbálkozni, gyakorolni kell, és menni fog az. Ne korlátozd magadat az automataváltó "fogságával". Kényelmesebb sokkal az automata, azt nem vitatom, de könnyű megszokni. Érdemes lenne normálisan megtanulni a kuplung-gáz + váltó kombó használatot.
júl. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Persze elinte en is igy gondoltam, a 2. Oramon megkaptam mar hogy nem sokaig lesz az oktatom az oktatom,türelmetlen es bunko is, azota volt olyan oram is ahol egesz jol ment nem kaptam lebaszast de utana megint jott a szoveg h nem sokaig fogom huzni
júl. 14. 20:32
 4/26 anonim ***** válasza:
82%
Nem baj az. A vezetés sokszor stresszes. Megtanulod kezelni ezt is.
júl. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
13%

Minél előbb keress automata oktatót, automata kocsival(bármilyen is). A váltónélküli kocsié a jövő, felesleges b@szakodni a kéziváltó/kuplung kombóval.


automatával jobban tudsz koncentrálni a többi akármire.

júl. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
75%
Hogy Zalában hol van automata oktatás? Kanizsa, Egerszeg biztos....
júl. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
79%

#1 Abszolút egyetértek a mondandód 95%-ával, de azért a kuplunghasználat olyan dolog, hogy 30 óra után max. a legalföldibb ember meredek emelkedőn fullad le, azért friss jogsival már illik tudni, ez olyan dolog, mint az, hogy hogyan szedi az ember a kormányt a két kezével.

Kérdező: neked annyit tudok javasolni, hogy ha elviselhetetlen számodra az oktató, akkor válts oktatót, mindenkinek más stílus jön be (én attól nem tanultam semmit, aki minden második alapvető dolgot megdicsért). Meg hogy az órákon tényleg figyelj és gyakorolj. Mert lehet úgy is vezetni egy órát, hogy amúgy semmit nem fejlődsz, meg úgy is, hogy agyilag 100%-ban ott vagy és nem kell kétszer ugyanazért rád szólni, meg amiért egyszer rád szóltak, azt jövő héten nem ismétled meg véletlenül sem. Nem annyi, hogy kifizetem az órát, beülök az autóba, vezetgetek, aztán egyszer majd lesz jogsim, ahogy iskolában is akkor van értelme beülni pl. töriórára, ha tudom, miről volt szó múlt héten, itt is az egész oktatási folyamat alatt koncentrálni kell.

júl. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
76%
#7 És hol mondtam olyat, hogy 30 óra után nem tud kuplungolni?
júl. 15. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
42%
"Még ha az ember leteszi a jogsit 30, 40, 50 órával, az is egy nagy büdös semmi." - ezt mondtad. Ez nem igaz. Amikor a gyerekem letette 36 órával a jogsit, úgy voltam vele, végre legálisan megtaníthatom a közlekedésre, de azért fogtam a fejem, ha nem tudott elindulni meg dinamikusan váltani.
júl. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%
Ha valamire képtelen és alkalmatlan vagy ne a tanárt hibáztasd. Vegyél elektromos rollert, nincs rajta kuplung.
júl. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!