Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem megy a vezetés!?

Nem megy a vezetés!?

Figyelt kérdés
Áprilisban döntöttem úgy hogy elkezdem a B-kategóriás jogosítványt ,eü, kresz stb sikerült elsőre,a héten voltam a második forgalmi órámon vezetni. Gyakoroltuk eddig ugye az elindulást,egyenes szakaszon ment is a váltás kettesbe,kanyarodásokat,fékezéseket,illetve levezettem 100-200 métert egy bolt parkolójáig pár kanyarral,a gyakorlópálya mellett. Ezekkel nem is volt igazán probléma,nagy részük ment is kb elsőre. A probléma a második óránál jött,szlalomozni kellett bólyák között. Először egyenesen lassan,azzal nem is volt semmi akadály,az oktató is mondta hogy ez így rendben van. Hátrafele viszont kész katasztrófa volt. Nem tudtam sose hogy merre kell tekerni a kormányt,melyik tükröt kell éppen nézni,túl gyorsan is tolattam hátrafele mert mindig gyorsan felemeltem a kuplungot és elsiettem,nem érzek még rá egyszerűen. Teljes térzavarba voltam,lefagytam,már néha azon agyaltam kiszállok és hazamegyek,nagyon stresszes volt és kellemetlen. Az oktatón is láttam már néha hogy feszültebb,főleg mikor 20adjára megyek vissza előre mert a második bólyánál már teljesen kicsúsztam rossz irányba. Teljesen nem látom még át így hátrafele ezt a manővert,lehet nincs hozza tér látásom vagy hasonló a probléma? Ha fejben rakom össze épp merre kéne tekerni és hogy csináljam akkor megy,élőbe lefagytam. Vagy lehet még sokat várok el magamtól és még hogy ennyire béna vagyok az természetes a második órán? Soha nem vezettem még előtte,próbálok jól teljesíteni,de ez kicsit eltántorított. 26/F

júl. 4. 10:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Természetes az elején.

Nem azért vagy ott, hogy mindent jól csinálj.


A kuplung kezelés pl. egész oktatás alatt végig fog kísérni.

júl. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
26%
Ne aggódj, főpolgármester még lehetsz.
júl. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel semmi gond nincs. Tolatva _szlalomot_ szerintem én is elrontanám egyszer-kétszer, még volt rutinvizsgám, de ez nem volt feladat.

Szlalomnál az a lényeg, hogy olyan tempóval menj, amilyen gyorsan tudod tekerni a kormányt, tolatva ki sem engedném teljesen a kuplungot.

júl. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
2. alkalomnál mit szeretnél? Ha a 40. óránál nem menne, akkor oké, lehet nem neked való. Sokan jogsival sem tudnak tolatni, úgyhogy nyugi. Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás
júl. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Úgy látszik valóban nem megy.
júl. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha tolatsz akkor mindíg azt a tükröt kell figyelni többször amerre méssz, de néha a másikat is .

Arra amerre menni akarsz arra kell szedni a kormányt is.

júl. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Második órán nekem még nem is tanítottak tolatást. Fog az menni.
júl. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A második órán ne akard megváltani a világot...


Eleinte nekem sem volt evidens, hogy hátramenetben merre kell tekerni a kormányt, mivel az volt a fejembem, hogy az autó elejét kormányzom. Pl. ha jobbra kellett menni hátrafelé, én balra tekertem a kormányt, gondoltam balra megy az eleje, akkor majd a hátsó része jobbra. Aztán rögzült, hogy nem ez a logikája, és semmi problémám nincs vele.


Senki nem úgy születik, hogy tud vezetni.

júl. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Javaslom ülj át automata váltós kocsira. dögunalom lesz, és a vizsgád is sikerülni fog pár óra után...


a világ az automata felé megy, csak itt nem...

júl. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%
#9 Itt is, de azért akinek nehézséget okoz manuálison tanulni, az inkább ne vezessen.
júl. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!