Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsga ?

Forgalmi vizsga ?

Figyelt kérdés

Próbavizsgán megbuktam mert egy kereszteződésben balra szerettem volna kanyarodni ahonnan jött egy busz mögötte pedig egy platós teherautó

Amit már csak akkor vettem észre mikor a busz előrébb ért

Mindkettő szintén nekik balra akart kanyarodni nekem lett volna elsőbbségem de a buszt elengedtem mivel nem tudtam volna mögé menni nem volt hely ez miatt nem is szóltak

A teherautó viszont kijött a lendületével ahogy indult a busz a kereszteződés közepére így értelem szerűen nem fogok belé menni és ez miatt bukás volt

Az ilyen helyzetet hogy lehet megoldani hogyha élesben történne?



jún. 30. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mi a fene az a próbavizsga, de a leírásod alapján nem hibáztál, gyanítom az oktatód tudná árnyalni a történetet.
jún. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Esetleg egy google maps linket tudsz adni a kereszteződéshez? Csak kíváncsiságból.
jún. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
jún. 30. 14:39
 4/8 A kérdező kommentje:

Itt jöttek balról bentebb van nekik az elsőbbség adás tábla

#azt mondta hogy a vizsgabiztos ezt úgy ítéli meg hogy nem ismertem fel a forgalmi helyzetet

jún. 30. 14:40
 5/8 anonim ***** válasza:

Oktató erre mit mondott?

A valóságban ha autóval megyek és nem férek be a busz mellé akkor én is kiengedtem volna, ha erre becsörtet a busz mögé valaki akkor finoman anyázok/dudálok egyet, hogy "mijafaszémészbeteparasztnemtégedengedtelekbe", hangulattól függően. Hacsak nem intettél félreérthetően, vagy nem indultál el miután a busz elment nem látom be, hogy ez mitől lehet a te hibád. Bringával max annyit csináltam volna, hogy kicsit túlmegyek a kereszteződésen és visszafordulok az ívre, majd úgy be jobbra, úgy egy dömper is elfér mellettem és mindenki mehet a dolgára.


"a buszt elengedtem mivel nem tudtam volna mögé menni" mármint mellé?

Hogy engedted el a buszt, ezt már a mögötte jövő is látta vagy még takarásban volt a busz?

jún. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5 hogy a vizsgabiztos erre majd azt mondja nem ismertem fel a forgalmi helyzetet és bukás

Mögötte volt már a platós csak a bokrok miatt nem látszott

Miután a busz hátulja kiért kb a 30 as tábla vonaláig (baloldalt van) akkor akartam volna indulni de ugye akkor mar jött is a platós megállás nélkül nem intettem semmit nem mozgattam meg az autót

Igen a busz mellé mivel balra húzta az elejét nem volt mellette hely

Valószínű láthatta már az enyémnek az elejét a teherautós bár hogy mennyire állt rá nem tudom de az anyóson lévőnek látnia kellett volna én a bokrok miatt kb a busz közepéig láttam be

jún. 30. 15:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja értem, szóval az oktatóddal szimuláltátok a vizsgát. Én nem látom indokoltnak, hogy "megbuktatott", de lehet jön nálam valami okosabb. Én azért egy kicsit még b@sztatnám vele az oktatót, hogy magyarázza már meg ezen mi a forgalmi helyzet fel nem felismerése.
jún. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én sem értem lehet erőszakosabban kell vezetni ha nem adják meg rájuk kell erőszakolni hogy megadják 😁
jún. 30. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!