Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsgán ha egy...

Forgalmi vizsgán ha egy autónak elsőbbsége van velem szemben, de a sofőr int hogy menjek,akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Mert ha nagyon a Kresz szabályokhoz szeretnék igazodni,akkor nem kéne elfogadni..

jún. 18. 22:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
akkor menni kell. lemondott elsobbseget nem lehet visszaadni
jún. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
De, el kéne fogadni és menni kéne.
jún. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

Elsőbbségről lemondani mindig kényes helyzetet hoz. Megzavarja a forgalom szokott menetét, a vezetőt egy minimálisan kizökkenti. Illetve aki nem látja, az nem is számít rá. Lehetne úgy is mondani, hogy előszobája annak ami már veszélyes helyzet. Az ilyenből pedig amint lehet, a legbiztonságosabb módon ki kell kerülni.

Ahogy az első mondja: ha a másik lemond róla, akkor fokozott körültekintés (más esetleg nem számít az ő lemondására), és élj vele. Menj.

jún. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor nem is tudsz mást csinálni, ha mondjuk egy nagytestű jármű - busz, tgk. - akar bekanyarodni, de kell neki a hely, és nem fér el tőled. Óvatosan, körültekintően haladj tovább, másnak attól még elsőbbsége van. De oktatód majd elmondja ezeket.
jún. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még úgy tanították, hogy az elsőbbségről le lehet mondani. Ezt azonban egyértelműen jelezni kell. Az intés szerintem ezt kimeríti.

A gyakorlatban így működni is szokott a dolog.

jún. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Hangosan mondd, hogy mi a helyzet, lemondott a másik autós az elsőbbségéről, hogy ne köthessen bele a vizsgabiztos.


#1 #2 Olyan meg nincs, hogy "menni KELL", nem kötelező elfogadni az elsőbbségről való lemondást, ezt nem a másik autós fogja eldönteni. Az más kérdés, hogy ilyenkor célszerű, általában forgalmi/közlekedéstechnikai okokból mondott le az elsőbbségéről, de ez önmagában nem feltétlenül elég, többsávos útnál például nem lehet csak úgy eszetlenül kihajtani ilyenkor (sok hasonló videót lehet látni a neten).

jún. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
#3 amúgy tökéletes választ adott, kár volt pirosat nyomni rá.
jún. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

"Elsőbbségről lemondani mindig kényes helyzetet hoz"


Ez egyáltalán nem igaz. Az esetek nagy részében teljesen egyértelmű és gördülékeny, ha mindkét fél figyel.


"Megzavarja a forgalom szokott menetét"


Igazából itt nincs szó zavarásról, hiszen ez csak egy sima forgalmi helyzet amihez mindenki másnak alkalmazkodni kell.


"a vezetőt egy minimálisan kizökkenti"


Azért na... :D A vezetés eleve olyan helyzetek és szituációk összessége ami minden másodpercben "kizökkent" és nem arról szól, hogy zen állapotban meditálunk.


"aki nem látja, az nem is számít rá"


Mondjuk aki nem lát vezetés közben, az ne vezessen.


Nyilván ezzel nem azt mondom, hogy ész nélkül mondjunk le róla, de a mai sűrű közlekedésben időnként szükség van rá.

jún. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%
#8 De, azt hoz, mert én amikor motorral vagyok egy csomóan el akarnak engedni stb. de mivel én vagyok a védtelenebb résztvevő, nem ész nélkül megyek, hanem még kétszer szétnézek, hogy attól, hogy egy ember el akar enged, amúgy szabad-e a pálya, illetve hogy biztos jól értettem-e a lemondását, és közben szabálytalanul lehet, hogy meggondolja magát, stb. stb. Jól írta a hármas válaszoló, én is azt vallom, hogy akinek elsőbbsége van, az menjen, nem kell feleslegesen udvariaskodni, neadjisten csalogatni.
jún. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#9 Nyilván attól, hogy elengednek még tiéd a felelősség a többi közlekedővel szemben. Ettől még sok esetben indokolt és segítő lehet az "udvariaskodás". Csak helyén kell kezelni.
jún. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!