Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsgán ha egy...

Forgalmi vizsgán ha egy autónak elsőbbsége van velem szemben, de a sofőr int hogy menjek,akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Mert ha nagyon a Kresz szabályokhoz szeretnék igazodni,akkor nem kéne elfogadni..

jún. 18. 22:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ráadásul függetlenül attól, hogy ezt pozitív vagy negatív módon ítéljük meg, még egy létező és mindennapos dolog lesz a közlekedés folyamán. Pont ezért hasznos, ha a tanuló már a tanulási folyamat alatt megtanulja ezeket a helyzeteket kezelni.
jún. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
#10 Igen, csak a gyakorlat nem ezt mutatja. Pl. amikor a kamion jobbra indexel, akkor én pl. tudom, hogy attól még meg kell győződnöm az előzés biztonságosságáról. Vagy ha el akar engedni, mert tőlem nem tud elkanyarodni, attól még a másik irányból meg kell néznem, jönnek-e. De sokan amint kapnak egy ilyen jelzést, ész nélkül azt hiszik, hogy mindenki is átadta neki az elsőbbséget.
jún. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

#12 Sokan hisznek mindent, ez nem az adott szituáció hibáját, hanem az egyén hiányos képességeit jelzi.


A gyakorlat szerintem pont azt mutatja, hogy a többség képes ezt a helyzetet kezelni, már csak azért is mert annyira mindennapos, mint megállni a piros lámpánál.


Igaz én Pesten élek, itt konkrétan nem is működne a közlekedés bizonyos szintű előzékenység nélkül. Nagy általánosságban azt látom, hogy max 3-5 autó után beenged valaki, vagy sávváltásnál is csinálnak helyet, előzékenyek. És fordított esetben én is beengedek 1-1 autót magam elé, vagy megfogom a sort, hogy be tudjanak kanyarodni stb.


Kicsit "kötelező rossz" vagy "kötelező jó" eleme ez a közlekedésnek, amit nem nagyon lehet elkerülni.

jún. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
32%
Ez biztos napszaktól meg kerülettől függ, mert én pont Budapesten nem tapasztalok ilyesmit. Van, amikor mégis, de jellemzően amúgy pl. ha forgalmas úton én balra akarok kanyarodni, jellemzően a szembeforgalomból akkor jut eszébe valakinek előzékenynek lennie, aki előtt jött húsz autó, mögötte meg már amúgy senki nincs, szóval pont neki tök felesleges ilyen előzékenynek lennie.
jún. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!