Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A jogositványomra rákerült a...

A jogositványomra rákerült a 78-as kód, pedig manuális váltós autóval vizsgáztam. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Ma jött meg a jogsim és a hátulján ott van a B, B1 és AM kategóriáknál a 78-as kód aminek utánanéztem és azt jelenti "automata sebességváltóval felszerelt járművekre korlátozva" pedig én kézi váltós autón vizsgáztam.. Most mihez kezdjek? Autóba se merek ülni mert itthon csak kézi váltós autó van.

#B kategória #78-as kód
márc. 8. 18:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Van valami papírod a vizsgáról?
márc. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nincsen... A vizsga után a vizsgabiztos csak simán gratulált és utána annyit mondott hogy 3 munkanap után mehetek a kormányablakba a szükséges iratokkal és ott elkészitik a jogsit.
márc. 8. 18:28
 3/15 A kérdező kommentje:
Ja meg annyi hogy még alá kellett irni egy papirt hogy a vizsgán megfeleltem, de külön papirt nem adott
márc. 8. 18:32
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Jelezd a hibát az illetékesnél, pl. kérdezz rá az autósiskolában vagy az oktatódnál, hogy ilyenkor hova kell fodulni.
márc. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Nincs mese, venni kell egy automatát.
márc. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Egy kis fejlemény az esettel kapcsolatban:

Szóltam nekik és azt mondták hogy nem tudnak segiteni, különbözeti vizsgát kellene tennem mert már utólag nem lehet változtatni. Én nekem már lehúzgálta a jogsi az összes félrerakott pénzemet. Nem vagyok hajlandó 5 forintot sem befizetni. Vért izzadva végre meg lett a jogositvány, a sok kudarc után végre egy sikerélmény, és ezt is elcseszik nekem... És utána meg még én fizessek meg én intézkedjek... Hát ez komolyan mondom már a legaljától is lejjebb van.

márc. 10. 21:53
 7/15 anonim ***** válasza:

"Szóltam nekik"

Kiknek?


Akárhogy is, egy felügyelőszervhez kell fordulni, ha nem hajlandóak javítani a hibát.

márc. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
42%

En bemennek a kormanyablakba es elmondanam hogy mi tortent es azt is hogy az autosiskola nem segit mert tuti az lenne az elso tanacsuk hogy oda menj.

Ha meg nem segit a kormanyablak sem akkor hagynam a fenebe. Kicsi az esely hogy megallit egy rendor. En 5 evig ugy vezettem hogy kontaktlencsem volt, pedig a jogsiba az a korlatozas volt hogy csak szemuvegben vezethetek mert akkor meg csak szemuvegem volt. Soha nem allitott meg senki.

Most mar lejart a jogsim es nem is lakom otthon de ha hazakoltozok es megujitom akkor lesz modositva.


Majd ha lesz penzed akkor megcsinalod a kulonbozeti vizsgat es kesz. Ne stresszelj rajta.

márc. 11. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Akkor én elmesélem a saját történetemet, ami a kérdező problémáján nem fog segíteni, de ez sem "gyenge"

Súlyos mozgáskorlátozottként szereztem jogosítványt, ami nem volt egyszerű, mert sokszor még a szakemberek sem tudták, hogy akkor most mi is a hatályis rendelet.

A lényeg, hogy az egészségügyi alkalmasságihoz tartozott egy műszaki szakértői nyilatkozat, hogy milyen átalakításokkal vezethetek autót, tételesen fel is sorolva a különböző kódokat.

A vezetést is átalakított autón tanultam, azon vizsgáztam, annyit rövide, hogy automata váltós, beépített, kézzel működtethető fék, és gáz.

A sikeres forgalmi vizsga után az okmányirodába vittem az orvosi alkalmasságit, ami egy nem megszokitt papírlap, egy több oldalas dokumentum volt.

Átadtam az ügyintézőnek, aki nézte, majd szólt egy másik kollégájának "Gyere már! Nézd már ezt! Mit csináljak?"

"Ezt írd be, a többivel meg be foglalkozz!"

Fotó, stb, majd postán küldik a jogosítványt.

X idő eltelt, megjött a jogosítvány, benne egyetlen kód: 01.01

Gondolom az sokan ismeritek.

Néhány hét múlva jelenésem volt a NHK-nál, az átalakítás után (ami szintén kalandos történet volt)

Az autót be kell mutatni, az átalakítás bejegyzésre kerül a forgalmiba.

Kéri a műszaki szakértő a jogosítványt is (megjegyzem, rendesek is voltak, mert oda mentem, mondtam mi járatban lennék, és bem azt mondták, hogy majd mikor menjek vissza... álljak be a sorba a következő én leszek)

Mondtam az ügyintézőnek, hogy itt a jogosítványom, de ebben nincs semmilyen kód az átalakításokról.

Hogy adhattak neked ilyen jogosítványt?

Mondtam, hogy fogalmam sincs, tisztában vagyok azzal, higy ez elvileg olyan autó vezetésére is jogosít, amit biztosan nem tudok vezetni.

Annyit mondott, hogy "gratulálok az okányirodai dolgozóknak"

Azóta már több alkalommal is lejárt, meg kellett újítani.

A korlátozást azóta sem írták bele, volt, amikir rá is kérdeztem, és mondta az ügyintéző, hogy igen itt van, hogy az eredeti korlátozások figyelembe vételével, de mi az eredeti? Nem tudja, nert a számítógépes rendszerbe nincs benne.

Azt meg, hogy én járjam végig ismét az orvosi bizottságot, műszaki szakértőt, oda-vissza, nem kívánom magamnak.

Jah, még volt olyan is, hogy 01.06 helyett írtak be 01.01 kódot.

Nekem végülis nem ártottak az ügyintézők, és több évvel ezelőtt történt, hogy valamit elrontottak.

Inkább az az érdekes, hogy nem tudják azt a hibát azóta korrigálni úgy, hogy tulajdonképpen szigorításról lenne szó, de nincs benne a rendszerükben.

Az említett kódok pedig a háziorvos hatáskörén túl vannak, viszont a háziorvos a jogosítványt érvényesítheti arra a határozatra utalva.


A két esetben talán az közös, hogy a hivatal ront el valamit, és annak javítását az ügyfélre hárítják.

A kérdező "friss eset", még valószínűsíthető, hogy a közlekedési hatóságnál megvan a vezetési kartinja, a vizsgaigazolása.

Kérdés, miért nem keresik elő.

Persze, lehet különbözeti vizsgát tenni 11ezer forintért, és a már meglévőt el nem vehetik, de akkor is plusz kiadás.

márc. 11. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekek ez teljesen abszurd. ott tanult adott embernél akinek adott kocsija volt kéziváltóval. Erről kell lennie igazolásnak, hogy hány órát kinél mikor mivel vezetett. Ha kézin tanul akkor nem automatán vizsgázik nyilván. Fel van jegyezve mikor mivel kinél vizsgázott. De ott van tanunak a vizsgabiztos meg maga az oktató is. Oldják meg. Minden szabálytalanságért felel az iskola, ha ezek nincsenek dokumentálva. Nem a tanuló dolga rohangálni jobbra balra. Helyébe bemennék és lenne olyan paláver nem tennék zsebre aztán menne perre az ügy. Köztes időben meg simán mennék kéziváltóval automata jogsival. Egyrészt el se kérik, másrészt rendőr nem is nézi ezt a bejegyzést, harmadrészt, ha megbüntet, az az összeg is menne a perbe és majd kifizeti az iskola. És olyan nincs, hogy egy vizsgalapnak nincs nyoma, hazudnak. Az alapján kapod a jogsit.
márc. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!