Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha már van autóra jogosítványo...

Ha már van autóra jogosítványom miért kell ismét vizsgázni ha motorra szeretnék jogosítványt?

Figyelt kérdés
Gondolják hogy elfelejtettem a KRESZ-t? Semmi értelmét nem látom hiszen a táblák ugyan azt jelentik akkor is ha autóval vagyok és akkor is ha motorral. A sebességkorlátozó tábla ugyan úgy sebességkorlátozó és a behajtani tilos táblánál ugyan úgy nem lehet motorral sem behajtani.

jún. 28. 06:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

A motoros KRESZ-ben vannak különbségek, és motort vezetni szintén más, mint autót.


Egyébként az SM automatikusan jár, és van B125 kategória is.

jún. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
72%

Ezt mindenki mondhatná aki teherre vagy akár pótra vizsgázik.

Az az újbóli tanulás , gyakorlás nem árt senkinek.

Bizony sokat lehet felejteni vagy rosszul rögzül be néhány dolog.

jún. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
De csak segédmotorra jár és nagy motorokra nem.
jún. 28. 07:16
 4/19 anonim ***** válasza:
74%
Kell a pénz az államnak és az oktatóknak.
jún. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 krwkco ***** válasza:
78%

"Gondolják hogy elfelejtettem a KRESZ-t?"

Lényegében igen.

Ezért van az, hogy 2 éven belül még beszámítják a korábbi KRESZ vizsgát. És változások is vannak.

"A sebességkorlátozó tábla ugyan úgy sebességkorlátozó és a behajtani tilos táblánál ugyan úgy nem lehet motorral sem behajtani."

Az ilyen mindennapos dolgok megmaradnak az emlékezetben. De vannak összetettebb szabályok is, amiket a régi jogosítványú emberek "én így szoktam" alapon alkalmaznak. És szerencsére -többnyire- nincs is ebből baj. De azért nem ez az ideális.

jún. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
Miért, tán nem felejtetted el? Na ugye.
jún. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
68%
Okoskák! És ha "elfelejtettük" a KRESZ-t akkor miért nem kell két évente mindenkinek újravizsgázni?
jún. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
72%

KRESZ csak egyféle van, és az egyaránt vonatkozik a gyalogosra, motorosra, kamionosra, de buszokra, villamosra is. Ha így nézzük, akkor felesleges.

De az oktatásban máshol vannak a hangsúlyok, és a vizsga során is a kérdések ehhez igazodnak.

jún. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
"De az oktatásban máshol vannak a hangsúlyok", Igen. Nem tehetnek ki az utcákra szavazó urnához hasonlókat ezzel a felirattal: Akinek van jogsija, havonta dobjon be egy ezrest.
jún. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%
Tudom hogy azt sokan elleneznék, de 5 évente ráférne az emberekre a kresz tanulás és egy vizsga.
jún. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!