Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hova tűntek az utakról a...

Hova tűntek az utakról a Wartburgok, Trabantok, Ladák?

Figyelt kérdés
Amikor gyerek voltam, ezekkel voltak tele az utcák, mára nem látni egyet sem.

tegnapelőtt 02:00
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Roncstelepre
tegnapelőtt 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Amiket használtak elfogyott, és ahogy #1 is írja mentek a roncstelepre. Amik előkerülnek többnyire garázsleletek. Ugyan így tűntek el a "mi autónk" swiftek, f astrák, 3-as golfok. Az ezred fordulón volt, hogy 10 swift ált egymás mellett a Tesco parkolóban, most meg alig látni azt is.

Vénülünk! 🤣

tegnapelőtt 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Elrozsdásodtak, a hajtásuk elhasználódott, illetve lecserélte mindenki újabbra, kényelmesebbre.
tegnapelőtt 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, azon miért kell csodálkozni, hoyg az autókat nem örökké használják? Hazsnálati tárgyak, egy idő után elkopnak. Ezek már simán 40-50 éves gépek. Csoda, hogy eddig használták őket. Reálisan fele ennyire voltak/vannak tervezve.

A saját 2101-esem ma is járja az utakat. 2022-ben adtam el. Nem azért mert vala baja lett volan, vagy elrozsdásodott volna (új korától ismertem az autót, végig garázsban volt tartva). Hanem mert nincs se időm, se energiám veteránozni. Nyiéván ma már nem napi használatú egy ilyen gép. Eljárt felettük az idő. Ennek ellenére nem szemétre valók. Ez ma már egy hobbi, ami sok időt, energiát igényel. Na nekem ez már nem volt két másik autó mellett. A napi használatú autóm egyébként a Lada mellett egy annak idején újonnan rendelt 2018-as Euro6-os biturbós autó. Tehát közel sem kényszerből Ladáztam 2022-ig. A 2T motoros autókra meg a fentiek még inkább igazak. Azok még régebb óta avultak el és tényleg csak hobbiautók voltak már. De nyilván szép lassan így is fogyatkoznak...

Ladákat még látni az utakon. 2T motorosakat már tényleg nagyon elvétve. Meg ami nekem feltűnt, a régi SKodrikból (100, 120L) a 2000-es években még volt bőven. Akkoriban az utcánkban is még ilyen volt egy fószernek. Mára teljesen eltűntek. Nem tudom mikor láttam/hallottam utoljára régi Skodrit.

tegnapelőtt 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Összetörték, elbontották, elrohadtak.

Ladából még egész sok van, de valószínűleg az is hasonló sorsra jut nemsokára.

tegnapelőtt 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
na vajon hova, mit gondolsz?
tegnapelőtt 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
El.
tegnapelőtt 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
28%

Eltűntek, minden baj ebből fakad!

Ezek után aztán senki sem kockáztatta volna meg, hogy zéró követési távolságot tartson, garantált lett volna a fejfájás, látásvesztés!

Aztán most már azt hiszik, mindent lehet, tolni, leszorítani, nem indexelni,

bezzeg a jó kis varnyús időkben vót fegyelem!

tegnapelőtt 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a járművek oda jutottak, ahova a Fakaruszok, a 620-630-as Ikaruszok, a 424-es gőzmozdonyok, a kenyérszállító Robúrok, az omnibuszok, a szénahordó szekerek, és a szódás stráfkocsija, az AN-2-es duplaszárnyú repülők, a nyitott peronú tuják stb.

Megy az idő..................😥

tegnapelőtt 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A múlt feledésébe.
tegnapelőtt 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!