Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az oka annak hogy 35 fokos...

Mi az oka annak hogy 35 fokos melegben érezhetően gyengébb az autó?

Figyelt kérdés
Reggeli órákban sokkal dinamikusabb. Valami nagyobb gond lehet a háttérben? Mk2 focus 1.6 101le.

jún. 21. 19:50
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:
52%

De egy 100 lovas autónál nem fogja észrevenni senki sem ezt a pár % teljesítménycsökkenést....


Ha tényleg nagyon érezhetően gyengébb melegben (mint pl. amikor klímával akar gyorsítani az ember egy gyenge autóval) akkor elképzelhető, hogy valami nem szuper.

jún. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 anonim ***** válasza:
47%
#51 a saját autómban ülve azt is megmondom milyen oktánszámú benzin van benne... ismerni kell rendesen a vasat, ennyi.
jún. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/70 anonim ***** válasza:
39%
#51 Csak ismételni tudom, amit korábban írtam. Attól, mert TE nem veszel észre semmit, az nem azt jelenti, hogy mások számára sem észrevehető.
jún. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom a 22-es válaszom miért lett lepontozva,nem mintha érdekelne,mert ez a gyakorin megszokott.Nekem akkor is mindig ugyanúgy megy a kocsim,az előző Skoda felicia 1.3 pick up-om is ugyanúgy ment melegen is,télen is nyáron is.Szerintem ez a normális.
jún. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 anonim ***** válasza:
39%
#54 Azért, mert mint most is, abban a válaszban is a fizika törvényeivel vitatkozol. És hidd el, nem te állsz nyerésre.
jún. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/70 anonim ***** válasza:
75%

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__90..


"Ez törvényszerű, hogy hidegben erősebb a motor, mint melegben. Csakhogy ez normáls körülmények között gyakorlatilag észrevehetetlen, tehát te nem fogod azt észrevenni, hogy 0 fokban jobban megy az autó, mint +30-ban. Szóval vagy valami történt az autóddal, hogy ilyen feltűnő a változás, vagy szuperképességeid vannak."

jún. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 A kérdező kommentje:
Mikor a gyengülést tapasztaltam akkor a klíma is ment. Kár ezen vitázni valaki ezt gondolja valaki azt. Így nyomom tovább az autónak, ha letérdel így jártam.
jún. 22. 16:29
 58/70 anonim ***** válasza:

Nem fog letérdelni. Kevesen tudják, de az egyik legjobb szívó motor.


https://www.youtube.com/watch?v=O_LD9BEQOyY&t=485s

jún. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 anonim ***** válasza:
74%

55!Én nem vitatkozom semmivel és senkivel és versenyzek a nyerésért.Egyszerűen ugyanúgy megy a kocsim mindig.

Milyen kocsi az ami hidegen mondjuk 100 lóerős,melegen meg 80 pl.?Ne viccezzél már,hogy ez normális.Még ezer éve a Wartburg 353-asom sem csinált ilyet. XD

jún. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/70 anonim ***** válasza:
0%

#59 Senki sem mondta, hogy a 100 lóerős autó 80 lóerő melegben.


Az pedig hogy te nem érzed, az nem azt jelenti, hogy nincs. Nem tudom ezt hányszor kell leírnom még.


[link]

jún. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!