Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az oka annak hogy 35 fokos...

Mi az oka annak hogy 35 fokos melegben érezhetően gyengébb az autó?

Figyelt kérdés
Reggeli órákban sokkal dinamikusabb. Valami nagyobb gond lehet a háttérben? Mk2 focus 1.6 101le.

jún. 21. 19:50
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen természetes dolog, hogy a melegben gyengébb lesz a kocsi.
jún. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 A kérdező kommentje:
De annyira hogy érezhető is?
jún. 21. 20:01
 3/70 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mk3 Focus van, hasonló 1.6-os motorral, nagy melegben konkrétan le szoktam fulladni vele, annyira nincsen semmi ereje. És akkor még nem kapcsoltam klímát.
jún. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem tűnt fel ilyesmi. 1.2-es benzines C Corsám van. Annyi, hogyha nagyobb sebességnél nyomom be épp a klimát akkor meg lehet érezni szerintem.
jún. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 A kérdező kommentje:
Jó nekem klímával volt, hogy azt éreztem hogy kevesebb ereje van az autónak mint reggel mikor nincs meleg. Jobban kell pörgetnem a motrot ahhoz hogy menjem, 2500 fordulat felett már nincs gond, ott megindul mint a barom, hanem az alatt olyan lomha.
jún. 21. 20:08
 6/70 A kérdező kommentje:
4-es. Akkor lehet a mi kocsinkal lehet a baj? Vagy nem tudom már. Az előző kocsim egy g astra volt 1.4 annál szintén ez volt, az még rosszabul ment melegben mint a ford
jún. 21. 20:09
 7/70 anonim ***** válasza:
100%

Pont így vagyok a KIA Seed-del.

Más kocsinál még nem tapasztaltam.

jún. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 anonim ***** válasza:
100%
A meleg levegő sűrűsége alacsonyabb, így a motor kevesebb oxigénhez jut, ami kell az égéshez. A kevesebb oxigén miatt a vezérlőegység üzemanyagból is kevesebbet fecskendez. Így pedig a teljesítmény is kisebb lesz.
jún. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 A kérdező kommentje:
De akkor mi az oka hogy nem minden autónál tapasztalható?
jún. 21. 20:27
 10/70 anonim ***** válasza:
100%
Minden autónál tapasztalható, csak bizonyos szint felett nem biztos hogy megérzed, tehát ha van egy 200lovas autód, ott nem biztos hogy megfogod érezni, mint egy kis benzinesnél. Klíma még csak ráadás. 1.2es 75lovas melós autóm van, ugyan így megérzem mint te. Hétvégi autóm pedig 400lóerő, ott nem venni észre, max 100-200 mérésnél venni észre a különbséget.
jún. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!