Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez valóban működik szerintetek?

Ez valóban működik szerintetek?

Figyelt kérdés

Szóval a mai napon megbüntettek, mert fizetős parkolóban nem fizettem. Igazából nem volt nálam elég apró, kártyával nem lehet fizetni és mivel ezt egy magáncég üzemelteti, a szokásos applikáció sem működik.


Viszont: [link]


Tehát mivel az objektív felelősség nem terjed ki a parkolásra, így nem az üzembentartót büntetik automatikusan. Csak behívják tanuskodni és ugye szabálysértés esetén nem kötelező terhelő vallomást tenni sem magadra, sem családtagodra.


A cikkben picit más esetet írnak, konkrétan tilosban parkolást, én viszont szimplán nem fizettem a fizetős várakozóhelyen.


Meg lehet kerülni szerintetek a fent írt/linkelt trükkel a bírságot? Van aki már megpróbálta? Számít valamit hogy ezt a parkolót nem az önkormányzat üzemelteti?


Köszönöm


jún. 14. 16:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Az a hatalmas összeg megéri a huzavonát?
jún. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Inkább már csak kíváncsiságból érdekel.
jún. 14. 19:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Miután az első mondatban benne van a lényeg, onnan kezdve fölösleges teóriákat gyártani.

A más esetekkel való összehasonlítás, a trükközés, kifogások keresése, -szerintem- csak komplikáltabbá teheti az ügyet.

jún. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!