Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gokartot vezetni tud akárki,...

Gokartot vezetni tud akárki, vagy nem olyan egyszerű?

Figyelt kérdés

Itt most nem azokra a gokartokra gondolok amelyek elérhetőek a kis pályákon, hanem a nagyobb teljesítményűekre amikkel a világbajnokságokon mennek. Ha jól tudom ezeken már van sebességváltó is.

Ezek gyorsabbak is gondolom. Nehezebb őket vezetni is, vagy egy-két kör után azokkal is úgy lehet menni, mint a bérgokartokkal.

Párszor gokartoztam már és elég hamar belejöttem szerintem.



jún. 4. 12:55
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
39%
#10 Nincs olyan jármű, amivel ez megtörténhet. Max. motorral, ha lefulladsz és eldőlsz, vagy ha nagy gázt húzol, és megijedsz. Mégis mi történne 10 méter alatt? Meg kell kérdeznem, egyáltalán személyautót vezettél már életedben?
jún. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

Nem is vezethetnél ilyet... kezdjük ott.


Kb 2 perc alatt meghalnál benne :D

https://www.youtube.com/watch?v=dCfalwm3Rqw&t

jún. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

Mondjuk pont sikerült egy régi videót berakni...

Maiak durvábbak jóval.

pár sec alatt 250km/h-nál vannak.

jún. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Ilyesmire gondoltam, de inkább azokra amelyeken nincs légterelő és kisebb pályán mennek. De azok is hasonló típusok.
jún. 4. 20:07
 15/31 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=UHpSUHUV7-w


Igen, nagyon könnyűnek tűnik vezetni... vagyis JÓL vezetni :D

jún. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Igen, ez az. Valóban nem úgy tűnik, hogy ezzel bárki elbírna akinek a kezébe kerül.
jún. 4. 20:28
 17/31 anonim ***** válasza:
Motorral is könnyű 70-nel végigmenni egy versenypályán, nem olyan könnyű 150-nel... Nyilván aki először ül ilyenben, nem így megy vele, és megbánja, ha mégis megpróbálja.
jún. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
85%

"Mert autót ugye bárki tud vezetni, elég sok embernek van jogosítványa."

Ez milyen baromság már megint? Bárki tud vezetni?!?! Találkoztál már emberekkel?! Hány éves vagy?!

jún. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
78%

"Mert autót ugye bárki tud vezetni, elég sok embernek van jogosítványa."

Hát, ehhez a mondathoz három hozzáfűznivalóm van:

1. Igen, annyi technikai kezelést, amennyi közúton szükséges, azt megtanulja az ember az első pár órán.

2. A jogosítványhoz nem vezetni kell tudni, hanem minimális szinten közlekedni, ami aztán a rutinnal fejlődik (jobb esetben), az nagyon más téma.

3. Ilyen szinten vezetni azért nem sokan tudnak, versenyszinten meg főleg nem (sőt, ahhoz ezeket a technikai sportokat általában gazdag szülőkkel megtoldva gyerekként kell elkezdeni). Láttam már versenypálya nyílt napon embereket beülni az autóba, hogy na, végre kipróbálják, milyen egy jó kis V8-as autó, aztán körbementek kétszer 30-cal, meg is volt az élmény.

jún. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

Ilyet én is hallottam, hogy utcán azért nyomjuk meg egyenesben előzünk mintha hajtanának, de versenypályán ahol kicsit azért jobban beleférne, meg döcögnek.


#19-es

Akkor igazán vezetni nem közúton tanul meg az ember, sőt lehet akármilyen több száz lóerős autója az nem ad tudást, ha tele van elektronikázva mindenféle vezetést támogató rendszerrel míg egy ilyen gokartban nincs semmi. Viszont az is igaz, hogy ilyenen sem lehet megtanulni, mert aki ilyen váltósba ül, az már kell, hogy legyen egy bizonyos szinten.

Épp egy külföldi cikkben olvastam, hogy több régebbi Forma 1-es pilótának is komoly kihívás ilyennel körözgetni, tehát nem egy tanulónak való dolog.

jún. 6. 10:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!