Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gokartot vezetni tud akárki,...

Gokartot vezetni tud akárki, vagy nem olyan egyszerű?

Figyelt kérdés

Itt most nem azokra a gokartokra gondolok amelyek elérhetőek a kis pályákon, hanem a nagyobb teljesítményűekre amikkel a világbajnokságokon mennek. Ha jól tudom ezeken már van sebességváltó is.

Ezek gyorsabbak is gondolom. Nehezebb őket vezetni is, vagy egy-két kör után azokkal is úgy lehet menni, mint a bérgokartokkal.

Párszor gokartoztam már és elég hamar belejöttem szerintem.



jún. 4. 12:55
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
88%
Hát, akkor kezdjük ott, hogy miben különbözik a nagy sebesség a kis sebességtől? Tapadáshatár főleg kanyarban, kormányozás technikája (mértéke és a tekerés tempója) stb. Ezért hívják technikai sportnak. Nyilván ügyesebbnek kell lenni nagy sebességnél, de ez kb. minden járműre igaz. Van, akinek ösztönösebb némiképp, van, akinek több gyakorlást igényel, van, akinek nem árt, ha kijárta a hetedik osztályos fizikaórákat hozzá.
jún. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
43%
Hát.... A superkart-ok vegsebessege közel 200km/h.
jún. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Mentem már én is nagyobb sebességgel autóval, egyenesben nyomni a gázt bárki tudja.
jún. 4. 15:34
 4/31 anonim ***** válasza:
79%
#3 De csak annyira nyomni, hogy amilyen messze látsz, ott biztosan meg is tudjál állni, ha bármi van, már nem mindenki, lásd a sok önjelölt versenyzőt a közutakon.
jún. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
76%

"Gokartot vezetni tud akárki, vagy nem olyan egyszerű?"

Rengeteg ember a cipőjét sem tudja bekötni, vagy a nevét leírni. Mi értelme annak a kérdésnek, hogy valamilyen dolgot tud-e akárki...? Nyílván nem tud akárki, mindenkinek mások a képességei.

jún. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm meg is kaptam már a válaszokat! :)

Innen már tárgytalan.

jún. 4. 16:44
 7/31 anonim ***** válasza:
79%

“Ha jól tudom ezeken már van sebességváltó is.”

Na, akkor máris van egy ember aki nem tudja vezetni (én🙋‍♀️), szóval nem tud akárki. :D

jún. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
41%
Te azt akartad kérdezni, hogy Te tudnád-e vezetni. Őszintén, mi ezt honnan a rossebből tudnánk...?
jún. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Nem azt, hogy én tudnám-e. Hanem azt, hogy kell az olyan szintű gokarthoz bármi komoly előképzettség vagy komoly tudás a vezetésről, vagy annyira egyszerű amilyennek látszik, hogy ül és vezet körbe-körbe a pályán? Kell-e hozzá olyan kvalitás mint mondjuk a focihoz, hogy van aki tud focizni, van aki nagyon nem?

Mert autót ugye bárki tud vezetni, elég sok embernek van jogosítványa.

jún. 4. 19:12
 10/31 A kérdező kommentje:
Vagy annyira nehéz elvezetni, hogy egy átlag ember, ha beülne akkor kb. 10 méter után azt sem tudná, hogy merre van, vagy mit csináljon?
jún. 4. 19:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!