Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet úgy tuningolni (chip)...

Lehet úgy tuningolni (chip) tdi-t hogy ne füstöljön?

Figyelt kérdés

20 éves autót is meg lehet igényesen chippelni? Értem ez alatt hogy lehessen a mögötte lévőnek látni, és nem fust felhő van a tdi után.


Valamint a PD tdi és a sima tdi közűl a pd-t valóban jobban lehet húzni?


Pl egy 150-es pd-t 200-ra felhúznak egy chippel?

Az adagolós 110 lovast miért csak 140-re tudják pl?

Nem igazan vagyok benne a szakmába, nem igazán vonz a téma, mert szerintem a motor élettartamát csökkentik ezek a dolgok.

Ezek ellenére mindig is kiváncsi voltam rá.


Hogy is van ez?



máj. 29. 00:59
1 2
 11/11 dirtboy ***** válasza:
Nagyon nem mindegy hogy milyen mértékben nyúlnak bele. Nekem 201 lóerőből lett 220,illetve lett kb plusz 45Nm nyomatékom. A kipufogógáz hőmérséklete viszont elérte a 800fokot ami gátat is szabott a további lóerőknek. Így lett pluszom is de minden gyári alkatrész terhelése a megadott határértékeken belül van. Nyilván ha olyan jellegű a chiptuning hogy drasztikusan nő a teljesítmény akkor ha nem cserélik a gyári alkatrészeket akkor hamar gond lesz belőle,de ha profi emberhez viszed mint pl az AET-t is akkor olyan programot kapsz ami biztonságos.
máj. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!