Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Legálisan lehet tuningolni...

Legálisan lehet tuningolni egy 50cm³-as motort?

Figyelt kérdés

Tudom elsőre hülyének hangzik hogy hogy lenne legális de ugye úgy van hogy 49cm³-ig nem kell rá rendszám így gondolom hogyha pl 70cm³ akkor rendszámmal illetve megfelelő papírokkal vezethető szerintem.

Ez lehetséges?


máj. 2. 22:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehetséges. Persze megfelelő jogosítvány is kell a vezetéséhez, minimum A1 kategória.
máj. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az elv oké, csak nem tudom, hogy a magyar NKH bürokráciában ez mennyire kivitelezhető? Már ezekkel a gyári folytásokkal is nagy szívás van,mikor A2-esre folytanak vissza egy motort. Csak márkakereskedő végezheti el, gyári készlettel stb, és ő ad erről valamilyen papírt,amivel vizsgára lehet aztán vinni. Gondolom itt is csak ez a járható út, és nemhiszem,hogy megéri vele vacakolni, hiszen onnantól műszakiztathatod, fizetheted az adót stb, és akkor is csak egy kicsivel erősebb motorod van. Azzán lehet beintenek,mert mondjuk a fék miatt nem vállalják,ami alapvetően az 50-es tempójára van méretezve. Persze tudjuk,hogy többet tud,de ez a hivatalos.
máj. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#2 Gyári fojtásokkal az a fő probléma, hogy 2013 előtt még A korlátozott kategória volt, nem az EU-s A2, és nagyon sok fojtás arra létezett. Én motoromból külön altípus volt, 25kW-os pont emiatt. Most az A2-vel sem vezethető, mert a 70-ből 25kW nem A2-konform, ugye csak max. 2x akkora teljesítményből fojthatsz. De árulják használtautón továbbra is "A2-vel vezethető" címszóval, és szerintem többségében benne sincs a fojtás. Francot sem érdekli. Van az országban egyetlen egy mérőpad ezeket kiszűrni, amit mutiba néha itt-ott-amott, kb. évente kétszer razzia keretén belül használnak is. Legálisan nem lehetne tuningolni az 50 köbcentis motorokat, a gyakorlatban mindenki csinálja, de a gyakorlatban ez a kategóriázás majdnem akkora hülyeség, mint az, hogy Amerikában meg kb. 0 képzéssel már veheted is az ezer köbcentis sportmotort és meghalhatsz jövő hétvégén. Ez a túlkategóriázás csak a csalásokat indukálja, miközben a jogosítványszerzés meg a képzés még mindig vicc kategória.
máj. 3. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Okmányiroda vagy MagyarAutóklub tudhatja talán
máj. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!