Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meddig gyártanak alkatrészt...

Meddig gyártanak alkatrészt egy adott típushoz?

Figyelt kérdés
Például van egy e39-ed vagy egy régi v40-es volvód. Meddig van licensz ezeknek a 20+os autóknak alkatrészre? Egyszer gondolom leállnak a gyártással. Hány éves korig érdemes megtartani egy kocsit ha azt vesszük figyelembe hogy legyen még hozzá alkatrész? Kerestem a neten erről infót de valamiért semmi konkrétat nem találtam arról hogy hány évig gyártanak egy típushoz alkatrészt. Ez ennyire márka függő? Vagy csak egyszerűen nincs közzé téve info?

jan. 24. 11:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Van olyan, hogy kellékszavatosság a gyártó részéről x ideig kötelezően, a másik meg a kereslet, vagyis ha le is állt a gyártó, de rengetegen keresnek még hozzá alkatrészt, akkor a kismillió gyártó még fog utángyártani sokáig. Ez éri meg nekik.

Ritka típusoknál rizikós, nincs kereslet, legyártanak 3000 darabot világszerte, míg egy fosastrához 3 milliót.

jan. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sajnos erre nincs egyértelmű válasz, mert ez is kereslet alapom megy. Dolgoztam autóiparban, és pl mi csináltuk a 911-es Porsche-hoz az alumínium lökhárítóbetétet, és a tervezett 7 év után még évekig csináltuk, igaz egyre kisebb szériában, mert volt rá igény, törték, bontóból meg valószínűleg nem lehetett beszerezni csak sérülten. De más elemnél, ahol nincs ekkora kereslet, lehet az autó szériagyártása után, még fél évig gyártanak hozzá alkatrészt raktárra, aztán ameddig tart-tart.
jan. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy időben BMW-im voltak, és ott például nagyon sokáig rendelkezésre állnak a gyári alkatrészek. 2014-ben újítgattam fel az E36-om, ami akkor 18 éves volt. Még a beltéri csavarok fejét takaró kis műanyag kupakokat is lehetett rendelni, övvezetőre takaró műanyagot, kédergumikat, tempomat kábelköteget, karosszériaelemeket stb. Ráadásul egyáltalán nem voltak exrtrém drágák a cuccok. Azóta úgy tudom, már jóval borsosabbak az árak, de ez szinte mindenre igaz.
jan. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!