Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miert nem csinálják meg ugy a...

Miert nem csinálják meg ugy a kocsikat, hogy előre fel lehessen fűteni, de le legyen addig zárva az utcán, vagy előre le lehessen hűteni?

Figyelt kérdés

A munkába járásom gyalog vagy tömegközlekedéssel pl buszmegalloban vacogással egyy pokol es saccra 1 óra hosszu csak oda. Tokmindegy gyalog e vagy busszal mert a megallók sincsenek mellettem.

Es megesik hogy elalszom es hivhatok olyankor taxit is..ami nekem érvágásni koltseg olyankor.


Azon agyalok összegyűjtök kiizzadom vmi kocsira.


De ha belegondolok hogy be kéne ülni vmi irtozat hideg ülésre és a kormányra fagyna a kezem es kb addogra melegedne fel mire már nem kell mert beértem a meloba...hát a kedvem is elmegy tőle.


Nyáron/tavasszal meg kocsi nelkul kb juhász szinten fel kell öltözni a hajnali indulásban aztán munka után lehet cipelni haza a kabátot a kezedben vagy táskával batyuzni mint a lomosok.


Hogy az istenbe járjak be munkába ha elegem van.

Odaköltözni nem tudok a munka mellé.



#bejárási kínok
jan. 15. 19:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A jobbak tudnak ilyet.
jan. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A felfűtés nem olyan nagy dolog. Úgy hívják, hogy állófűtés. Van amelyik üzemanyaggal működik, de van elektromos hálózati verzió is. Nem olyan nagy újdonság ez.

A hűtés már ritkább. Hagyományos autókhoz ugyebár kell hogy járjon a motor, különben nem megy a klímakompresszor. Ez pedig egy magára hagyott autónál több szempontból is aggályos lehet. Elektromos autóknál működhet a dolog.

jan. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

De miért nem alap mindegyikben? Manapság már egy sima mosogépet is be lehet állitani hogy akkorra mosson le akkor legyen vége a programnak, mire belépsz a lakásba munka után.

Simán összekotheted a villanykapcsolot is a házimozival is ha felkapcsolod a villanyt elinduljon a zene. Vagy kinyitod a szekrenyajtot es felkapcsolodik benne a villany, lehuzod a wc-t es elindul a légelszívó, a gázparapett méri a hőfokot es szabályozza önmagát mikor fűt meddig es mikor nem meddig.

Siman idozithető egy 20 ezres ajtofigyelo kamera is, app is van hozzá, hogy a telodon nézed.

De amikor a legrosszabb napod van az igazgato is időzitve van, hogy akkor ad a nyakadba duplmelot, es amikor elaludnál a szonszed is időzített hogy csakis akkor kezd neki hústgloffolni vagy veszekedni vagy bulizni.


De egy többmillás autó meg "életképtelen". Arra se képes ha megjelenek bekapcsoljon kacsintósra a ködlámpája, vagy amikor kinyitom az ajtót köszönjön, de hogy még füteni sem?


Miért van ennyire lemaradva a technologiájuk amikor ezeket pár fillérből meg lehetne oldani? És a 3 évesek autója is távirányítós!!! Bezzeg a több millás kocsi meg nem tud semmit.



Jó kihisztiztem magam.

Hogyan járjak munkába?

jan. 15. 19:19
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

A belső égésű motorokban a fűtéshez és főleg a hűtéshez járnia kell a motornak. Ez környezetvédelmi és biztonsági okokból is problémás.


Szerencsére már réges-rég van megoldás: garázs.


De amúgy a jobban felszerelt autókban van ülésfűtés és elektromos kiegészítő fűtés, így nem kell sokáig fagyoskodni.

jan. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Egy gázolajos állófűtés azért szofisztikáltabb és költségesebb szerkezet, mint egy villanykapcsoló, mozgásérzékelő, vagy egy időrelé.

6 éve vettem újonnan a mostani autómat. Akkor nem kicsit még alacsonyabbak voltak az árak. Akkor az autóm alapára 4,8 M volt. Az állófűtés az extralistában önmagában egy 800.000-es tétel. Ha arányaiban nézzük, akkor sem olcsó. Miért adnák ezt ingyen?!

Egyébként pont ezért nem kértem. Maradtam az elektromos rendszernél (DEFA). Van itthon konnektor, be tudom dugni. Ez külön a motort és az utasteret is fűti hajszárító elven. Töredék árból megvolt.

jan. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi utánanézek a defa-nak.
jan. 15. 19:46
 7/13 anonim ***** válasza:

Nagyon túlliheged a témát,egy benzines kocsi 5 perc alatt(talán kevesebb is) meleget fúj és ha eddig gyalogolva,buszozva nem fagytál meg a kocsiban sem fogsz.Én is lemegyek most a mínuszokban a kocsihoz és amikor beülsz legalàbb abban jobb hogy a szél nem fúj,nem fogsz belehalni.

Ha úgy kell kiizzadni magadból kocsira a pénzt állófűtést felejtsd el,egy fapados kis benzines autót engedhetsz meg magadnak aminél örülj ha nem kell locsolni rà a pénzt.Azért nincs állófűtés az autók túlnyomó részében mert drága és nem sok embernek van igénye erre,ugye előbb ahogy mondtam 5 perc alatt felfűt magától.

jan. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Létezik, azért nem alap, mert nem fizeti meg a vásárló
jan. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Üzemanyaggal működő levegős webasto, vagy Ebespächer állófűtés utólagos beépítése beszereléssel, garanciával 250-350 ezer Forint. Vizes fűtés (ami a hűtővizet is fűti és keringeti) egy százassal több. Gyárilag talán csak a skandinávoknál szokták állófűtéssel árulni a kocsikat, esetleg Kanadában, máshol nem jellemző. Plusz súly, helyet is foglal, nem mutat jól papíron.
jan. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

Lehet bele tetetni állófűtést és azt tudod programozni időre .

Most ez kb 400 ezer ft.

Nem nagy dolog lenne ez, hát még ha utána néznél.

A kamionokban már ez alap felszereltség.

jan. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!