Büntethetnek az utólagos LED lámpáért?
Figyelt kérdés
Projektoros a fényszóróm az autóban, és napi 100-150km-t nagyon rossz megtenni úgy hogy nem látok semmit szinte a halogén izzókkal… már mindent kipróbáltam, a lámpa is teljesen fel lett újítva. Egy megoldás van, ami tényleg bevált a LED. Nem a gagyi LED, hanem az Osram.
Kipróbáltam, de ki is vettem. Tudom, hogy nem szabályos. Észreveheti a rendőr? Valóban büntetnek érte? Vagy a forgalmi ugrik? Ha a legrosszabb esetet nézzük és ugrik a forgalmi, akkor visszaszerezhetem, ha visszateszem a halogén izzókat?
2023. dec. 7. 00:15
11/19 anonim válasza:
#9: szerencsére ez projektorra nem igaz, mert ott a vetítési képért egy árnyékoló lemez a felelős, nem a lámpa geometriája.
12/19 A kérdező kommentje:
#9 Pont azt akartam írni, hogy projektoros lámpánál a vetítési kép maximum 1-2%-ban tér el a halogéntól, így ezzel pont nem lenne problémám... #11-es megelőzött.
2023. dec. 7. 13:39
13/19 anonim válasza:
Arrol nem a szembejovok tehetnek, hogy te nem latsz a szabvany lampaval, vagy felsz az esti vezetestol es ledes vackokkal elvakitod oket.
Az automata magassag allitast is elfelejtitek, ami a gyari, D2S-s izzoknal be van epitve az autoba.
14/19 anonim válasza:
#13: továbbra sem sikerült megérteni, hogy nem vakít. Ezen kívül számos olyan új ledes autó van, amiben nincs automata magasságállítás.
15/19 anonim válasza:
Érdekes hogy a szocialista kocsikkal láttunk régen
16/19 anonim válasza:
Sőt, régen a lovaskocsin elhelyezett lámpás is elég volt. Megyek is leszerelni a fényszórómat.
17/19 A kérdező kommentje:
#15 Dehogy láttunk, azoknak is mind egy rakat gané volt a fényszórója, szoci autóm volt, nem 1 nem is 2, úgyhogy tudom miről beszélek. Azokban is akkor láttál rendesen ha mókoltad a fényszórót, vagy kiegészítőket tettél rá…
2023. dec. 9. 14:30
18/19 anonim válasza:
Szerintem a szocializmus idején nagyon kevés ember foglalkozott vele és nem is nagyon nyúltak hozzá hacsak nem égőt csereltek benne, akkor is azt tették bele ami a tartalék egokeszletben volt
19/19 anonim válasza:
Nekem is egy 2004 mazda 6-om van ami projektoros. Halogénnel én sem láttam szinte semmit. Kb több mint 1 éve használok ledet. Olyan mint a későbbi gyári xenon. Igazából én is teljesen tudatlan voltam, nem gondoltam hogy büntethetik mert már többször is állítottak meg éjszaka a rendőrök de még egyszer sem szóltak érte. De az egyik fórumon azt olvastam hogy: „Közúti közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése” szabálysértésnek minősülhet. Mentem már éjszaka ismerős után vagy éppen szembe. Azt mondták hogy nem vakít, vagy hogy nem jobban mint a halogén. Szóval ameddig nem ugrik miatta a forgalmi ezzel fogok járni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!