Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerülhet egy ilyen...

Mennyibe kerülhet egy ilyen 8-as BMW-nek a fenntartása?

Figyelt kérdés

[link]


Örököltem egy lakást amit elvileg nem soká kifizetnek és tudnák árából venni egy ilyen autót kicsit felvágósnak, hogy csorgassák a nyálukat rá a haverok meg csajok meg az utca népe. Viszont emelett nem keresek túl jól szóval nem tudnék rá sokat költeni kb havi 100 ezret tudnék rá félretenni ami nem hiányozna sehonnan.


De egy 5 éves autónál olyan túl nagy gondok nem hinném, hogy lennének csak attól tartok, hogy erre a 8asra spéci dolgok kellenek mindenből akár fék, stb és az drága lenne.


Néztem még 6-os BMW-t is azok olcsóbbak és akkor maradna több pénz a lakás árából , de azért egy ilyen 8-assal eléggé fellehetne vágni.


2023. nov. 7. 16:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Az a 100 ezer karbantartásra sem elég egy ilyen kaliberű autónál. Max. ha értesz hozzá és otthon megcsinálod, de akkor nem kérdeznéd ezt meg.
2023. nov. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Vezerles csere vagy egy kuplung-lendkerek csere egy evi sporolt penzed. 1 kotelezo szerviz vagy automatavalto olaj csere 2-3 havi sporolt penzed. 4 gumi fel eves sporolt penzed. Egy ablaktorlo lapat meg egy heti sporolt penzed.

Meghibasodasrol meg nem beszeltunk, ha semmi sem megy benne tonkre (ami kizart) es az uzemanyagot nem szamolod, kb. pont fenn tudod tartani.

2023. nov. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Nem vagyok autószerelő, pláne nem ilyen kocsihoz nem nyúlnék.


Miért ne lenne elég karbantartásra? Amennyit mennék vele évi 1 olajcsere elég lenne, egy év alatt 1,2 milliót, de legyen mondjuk 1,5 millió rá tudnék költeni, annyiból csak kifutja az olajcsere és egyéb karbantartás.

2023. nov. 7. 16:51
 4/20 A kérdező kommentje:

Évi 10.000 km-t tennék bele kb. , se vezérlést nem kellene cserélni belátható időn belül, se a váltóval foglalkozni.


Üzemanyagot nem ebbe a 100 ezerbe számoltam, se bizotsítást, stb.


A havi 1,2-1,5 millió az csak olyan pénz ami sehonnan nem hiányozna és rá tudnám költeni az autóra.

2023. nov. 7. 16:54
 5/20 anonim ***** válasza:

Kb. igen.

Akkor van cumi ha javitani kell. Mire osszeszeded a penzt egy 1 millios ajanlatra, az ajanlat 1,5 millio lesz meg az auto is veszit az ertekebol vagy 2 milliot.

2023. nov. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
21%
Havi 1,2-1,5M az már tuti elég lenne, ha nincs baja jelenleg.
2023. nov. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Folyamatosan félreteszem a pénzt ha kell rá költeni ha nem, tegyük fel 500 ezret kell rá költeni első évben akkor maradék 1 millió félre van téve rá ami csak gyarapodik, szóval ha később beüt egy nagyobb javítás akkor is van hova nyúlni.


#6


Azt nem hinném azért, hogy évi 18 milliót kellene költeni az autóra, de nyilván be kellett kiabálnod a BKV járatról.

2023. nov. 7. 16:59
 8/20 anonim ***** válasza:
65%
#7 A #4-esben te írtad, hogy havi 1,2-1,5. Arra válaszoltam, hogy na az már tuti elég lesz.
2023. nov. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
63%
Váó, hogy milyen ostoba emberek vannak.
2023. nov. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Valóban elírtam, éves költségre gondoltam.


#9


Miért lennék ostoba? Van aki meri élni az életét és nem örökké a buszon akar utazni meg a lenézett suzukijában utazgatni. (Most is van autóm, csak nem ilyen kaliberű)


Te nyilván azt csinálnád, hogy kiadnád lakást aztán keresnél belőle pénzt és vennél 10 év múlva belőle valami újabb suzukit na és mire mennél vele? Senkit nem érdekelne, az se érdekelne senkit, hogy van egy második lakásod amit albérletbe adsz ki.


8-as BMW viszont nem sok embernek adatik meg viszonylag újonnan, nem véletlenül, nekem most megadatik és jól fogom érezni magam benne. Az meg csak hab a tortán, hogy mindenki irigykedni fog rá. És jöhet a duma, hogy nem, de igen, aki szereti az autókat, szeret vezetni és nincs leragadva annál, hogy legyen egy suzuki ami a-ból b-be elvisz, az bizony megnéz egy 8-as BMW-t és ő is vágyna rá ha lehetősége lenne rá.


Nem a legjobb döntés pénzügyileg? Lehet, de valaki meg nyaralni megy el 2 millióért 10 napra, az 10 nap és véget ér, ott az elmék marad meg maximum, megéri valaki szerint igen, valaki szerint meg nem.


Albérletbe kiadni és nyűglődni az albérlőkkel meg a problémákkal havi 100 ezerért ha adózik ember meg javíátsokat ne is számoljuk.. és akkor örülni ennek a kis passzív bevételnek úgy, hogy SEMMI nem változik az életében? Nos inkább az ilyen ember ostoba , mert aztán feldobja a pacskert és ugyanúgy majd megörökli valaki a lakást aki talán valami élvezetet is kihoz belőle, ha nem ott akar lakni.

2023. nov. 7. 17:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!