Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Levegős hűtőrendszer?

Levegős hűtőrendszer?

Figyelt kérdés
Üdv! Adott egy G Astra, valamiért levegős a hűtőrendszere, időnként hallatszik az utastérben. Az a hang, mint amikor lakásban központifűtésnél levegős a radiátor. Pici apró hang. Nemrég volt motorfelújítás, hengerfej síkolással, új tömítéssel, stb stb. Kiegyenlítőtartály kupakot levettem, fűtést maxra csavarva, addig járattam a kocsit, amíg a hűtőventi elől be nem kapcsolt, ilyenkor a víz 90-95 fokos lehetett kb. Már 500 km-t mentem vele és azóta sem tűnik el a levegő a rendszerből. Amúgy lászik is a buborék a kiegyenlítőtartálynál, ahogy felül belejön a visszatérő cső. Hogy lehetne ezt a levegősödést megszűntetni? Mi okozhatja? Lyukas fűtőradiátor?

2023. okt. 14. 16:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"Kiegyenlítőtartály kupakot levettem, fűtést maxra csavarva, addig járattam a kocsit, amíg a hűtőventi elől be nem kapcsolt"


Most volt hengerfejezve és úgy döntöttél, hogy ismét tönkreteszed? Ügyes.

2023. okt. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mivel teszem tönkre? Kifejtenéd?
2023. okt. 14. 17:07
 3/12 anonim ***** válasza:
#2 Leírásod szerint az a problémád, hogy szerinted levegős a rendszer. Egy frissen hengerfejezett autóban. Erre te letekert kupakkal felforralod. És aztán csodálkozol, hogy még mindig levegős. :DDDDD Aztán ha még ráadásul tényleg újra hengerfejes is lesz, akkor még jobban meglepődsz. De azért az ilyen hülyeségeidet ne felejtsd el, hátha hamarabb rájössz.
2023. okt. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A szerintem levegős a rendszer, tény! látszik a buborék. Azt mondják úgy kell légteleníteni a rendszert, hogy a kiegyenlítőtartály kupakot leveszed, fűtést felcsavarod és járatod alapjáraton a kocsit, amig a termosztát nem nyit. Elvileg ennyi a művelet. Én ezt tettem. Erre te azt mondod, ezzel tönkre teszem, miért?
2023. okt. 14. 17:12
 5/12 anonim ***** válasza:

Mi nem volt világos abban, amit írtam? Írtam kerek-perec, hogy felforraltad! Ami csak még több légbuborékot eredményez, amitől meg megint hengerfejes lesz.


"Azt mondják úgy kell..." Hát jól átbasztak. Egyetlen apró részletben tévedtek, de az a legfontosabb részlet: mindezt kupakkal kell megcsinálni. Kupak nélkül nincs a rendszerben nyomás, nyomás nélkül 92-95°C körül megindul a hűtővízben a gázképződés. Ráadásul hacsaknem módosítva van, a ventilátor 102°C-nál kapcsol be, mint minden Opelnél, ott meg már nem csak gázképződés, hanem konkrét forrás is van.

2023. okt. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Értem, akkor ez a levegősödés idővel el fog múlni?
2023. okt. 14. 17:45
 7/12 A kérdező kommentje:
Úgy értem, már 500km-t mentem vele és azóta is hallatszik a levegősödés. Nem vettem észre, hogy bármi javulás felé indulna a történet. Amúgy nem hinném, hogy átbasztak, autószerelők mondták mindezt, az inteneten videókat is találni, hogy így kell légteleníteni. De legyen úgy, ahogy te mondod!
2023. okt. 14. 17:50
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem csak elkertek a penzt es nem hengerfejezték, vagy mindezt rosszul tették. Lehet csak kicserélték a tömitest, es nem sikolták, csak elkérték a pénzt. Vagy a blokk is repedt. Azok a buborékok arra utalnak hogy a munka nem lett jol elvégezve és az nem levego a rendszerben hanem kipufogogaz. Es azt hallod az utastérbol is, a feljovo buborekokat. Amugy azzal nem tettel kart benne hogy letekert kupakkal gazoltad.
2023. okt. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Síkolták, cserélték a tömítést is. 100%. Láttam. Ami a hűtőventilátorra megy vastag cső, korábban fel volt fújva járó motornál, erre mondták, hogy a kipufogógáz beledolgozik. Ezután jött a motorfelújítás, azóta az a cső, üzemmeleg motornál is (bármikor nézem) puha, olyan mint amilyennek lennie kell. Víz tiszta, nem olajos, olaj nem vizes, nem fogy, semmi hengerfejre utaló jel nincs.
2023. okt. 14. 17:57
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor lehet valamelyik bilincset lazan tettek ra, vagy valahol ereszt. Mert a buborekok attol is lehetnek hogy nem tartja a nyomast.
2023. okt. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!