Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire jók a 4 évszakos...

Mennyire jók a 4 évszakos gumik? Tényleg mindent kibírnak? Ha áprilistól októberig 4 évszakos gumit használok, de októberben át rakom a téli gumikat az jó? (4 évszakos gumival vettem az autót)

Figyelt kérdés
2023. szept. 1. 01:52
1 2
 11/15 Morzsi007 ***** válasza:
Ha jeges az út, vagy le van gyúrva a hó, majdhogynem teljesen mindegy milyen gumi van fenn a kocsin, bizonyos szituban van előnye a téli guminak, ami mostanság ritkán fordul elő. Persze a nyári megkeményedik a hidegben, kevesebb futásra és kisebb távokra szerintem elegendő a negyévszakos, erre felesleges évente kétszer cserélni a felnit vagy gumit, az állásba meg tönkre, mert mielőtt elkopna, már kirepedezik.
2023. szept. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
53%

Nekem 4 évszakos volt az összkerekes autómon.

Dimbes-dombos helyen élek, 3 napon esett hó, de simán közlekedtem vele akár a szűz hóban is, míg a téligumis, elsőkerekes személyautósok mindenhol csúszkáltak vissza.

2023. szept. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
69%

Azért az összkerék nagy előny, ne vegyük ide 🙂


Még egy bő 4 év és nekem egyszerre fognak elöregedni a téli és nyári gumijaim.

Erősen gondolkodok a 4 évszakoson majd vagy csak nyári.

Télen így is úgy is óvatosan kell mennem mert régi hatsokerekes verda.


Az biztos, hogy a telek egyre enyhébbek lesznek.

Csak az fog látni itt havat aki a Mártában lakik.

Itt Fejér megyében a legutóbbi télen konkrétan fagy alig volt.


Alapból lassan megyek + nagy követési tavolsaggal szóval szerintem számomra abszolút élhető lenne a 4 évszakos télen.

2023. szept. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%

13. Jól értem, hogy egy korszerűtlen, hátsó kerekes autóval akarsz járni télen nyári gumival?

De ugye esküszöl, hogy óvatosan?

Remélem az első rendőr kiszed a forgalomból, és megeteti veled a forgalmid.

2023. szept. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
73%
Nem kötelező a téli gumi télen, szóval miért is szedne ki?
2023. szept. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!