Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire jók a 4 évszakos...

Mennyire jók a 4 évszakos gumik? Tényleg mindent kibírnak? Ha áprilistól októberig 4 évszakos gumit használok, de októberben át rakom a téli gumikat az jó? (4 évszakos gumival vettem az autót)

Figyelt kérdés
2023. szept. 1. 01:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Minek raknád át? A 4 évszakos az azt jelenti, hogy télen is jó.

Én egy éve tettem az autómra 4 évszakosat. Nem volt gondom vele. Ezután csak 4 évszakosat fogok használni.

2023. szept. 1. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
5%
A jó négyévszakos gumi legalább másfélszer annyiba kerül, mint egy téli+nyári szett és gyakrabban is kell cserélni. Szerintem emiatt hülyeség, de úgyis jönnek majd ide és kimagyarázzák.
2023. szept. 1. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
2. legalább hülyeséget ne írj, pont annyiba kerül mint a másik.
2023. szept. 1. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

Gondolom 4 évszakos gumikban is sok minőség eltérés lehet.Én egyszer vettem új garnitúrát Kleber márkájút,de nem jött be.Nyáron zajos volt és "tapadt",télen (kb.5 éve) volt egy kis hó és egy kisebb emelkedős utcában szinte semmit nem ért.

Lehet,hogy van tényleg jó 4évsz.gumi,de én nem veszek többet.

(Ez csak saját tapasztalat)

Viszont ami érdekes,hogy régen 90-es években volt egy Wartburg touristom,vettem rá új Barum gumikat,ha jól emlékszem 4 évszakos volt és nagyon jó volt nyáron is,meg télen is hóban.

2023. szept. 1. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Nemvagyok a 4 evszakos híve, faterom most vett olyat de ő 200 km-et lemegy havonta akkor sokat mondok.
2023. szept. 1. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%

Vettem 9 ève egy terepjárót új Continental gumikkal 4 évszakos.

Svájc -Budapest szakaszon használtam.87000- et mentem vele.

Satufèkeztem vele párszor esőben is autópályàn, extrém körülmények között használtam, hóba fagyban, kinnt állt , hőségben is .Mèg csak fölfújni is alig kellett .

Teljesen biztonságos,most Kumho van rajta ,az is jó .

Nincs kínlódás a cserèvel

2023. szept. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
40%

Ócska hasonlat, de a 4 évszakos gumi olyan mint a fotelágy. Se fotelnek, se ágynak nem tökéletes.


Mindazonáltal ha a telek nem változnak a nagyobb hideg, több és tovább tartó hó irányába, akkor a téli gumi egy fölösleges luxus katgória lesz.

2023. szept. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%

Én max arra az autóra vennék 4 évszakos gumit, ami keveset megy. Kizárólag gazdasági szempont miatt.

Amúgy télen jobb a téli, nyáron a nyári.

2023. szept. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
19%

A casco esetén nem előnyös a 4 évszakos,lehet ürügy a kàrrendezèsnèl .

6os voltam

2023. szept. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem 10 éve még necces lett volna, de a mai időjárási viszonyokkal már okés, hiszen alig van tél.
2023. szept. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!