Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezérlés állítás?

Vezérlés állítás?

Figyelt kérdés

Az autó Mondeo 1,8 zetec, benzin, '96, 4a, antracitszürke.

Elkezdtem kicserélni a vízpumpát.


Itt a hosszbordás szíj hajtja, de a vezérműszíj mögött van, így a vezérlést is le kell venni.

Az Etzold féle szerelési könyv a segítségem.

Eljutottam a vezérmű szíjig, de itt elakadtam.

A főtengelytárcsán a jelölést egy adott ponthoz állítottam. (Felső holtpont)

A könyv szerint ötösbe téve, fékre lépve le kell csavarozni a tárcsa központi csavarját.

Csakhogy akkor forog visszafelé.



Lesz-e baja a motornak, ha visszafelé forgatom?

Feltétlenül a felső holtpontnál kell leszedni a szíjat vagy ha fixen tudom rögzíteni a főtengelyt és a két vezérműtengelyt is, bárhol leszedhetem a szíjat és ugyan ott vissza is tehetem?

Egyáltalán a főtengelyt kell-e rögzíteni vagy ha nem piszkálom, nem forog el?

Amúgy a vezérműtengelyek mitől fordulnak el?

Amikor állítottam a felső holtponhoz, éreztem, hogy néha visszaforgatta magát egy kicsit.



2023. aug. 17. 08:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha másik irányba forgatod, nem lesz baja.

A főtengely szíjkerék ékes vagy kúpos?

2023. aug. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

5-ben fékkel elforog a motor? Csúszik a kuplung akkor?

Én a lendkeréknél szoktam kiékelni egy motort, ha más nincs, a lendkerék fogaskoszorúnál, önindító, vagy felső holtpont jeladónál.

Leszedés előtt célszerű összejelölni a vezérlést mindig, ha jól ment az autó.

De ha nem csináltál még ilyet, rizikós ilyennel kísérletezni, anno egy 1200-es zsigán, vagy egy 1.4-es kadetton nem volt baj, ha valamit benéztél.

De itt valami tévedésnél már nagy galiba lesz, nem síkban futó vízpumpa, elrakott vezérlés, nem jól lehúzott bordáskerék csavar, rossz szíjfeszesség, stb.

2023. aug. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!