Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első kocsi vásárlás előtt...

Első kocsi vásárlás előtt állok.?! (Saját tapasztalatotokra vagyok kíváncsi.) Kérdés alul: || \/

Figyelt kérdés

Végre sikerült a jogsi, nagyjából van elképzelés arról, hogy milyen autót veszek,de mégis van bennem pár kérdőjel. (Németországban fogom venni) kb.2000-2500€ összegbe.


Ezek közül/corsa,fiesta,focus,golf/

Leginkább nagyvárosban fogom használni (napi kb 50km)

Kérdés:

Benzin vagy diesel?

Max mennyi km vennétek?

Max hányéveset vennétek?



ma 00:17
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Állapotot vegyél ne kmt. Elsőnek tuti szívóbenzines manuálist vennék, tanulj meg rajta vezetni rendesen, utána mehet a komolyabb gépjármű is.
ma 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
24%

Km és év tök mindegy, állapot! Az év kb. akkor számít, ha rozsdásodó fajta, de láttam már ugyanazt az autót 300 ezer km-rel szépen tartva, meg fele annyival a két évvel fiatalabb azonos típust totál lelakva. A km kb. annyiban számít, hogy még normális karbantartás mellett is mikor jön el a kuplungcsere ideje, ha még nem volt.


Ha napi 50 km-t mész, és tényleg nem terved minden hétvégén hosszabb út, nyáron akár a tengerpartra lemenni vele, akkor felesleges neked a dízel, ahogy 1-es írja, manuális benzines. (Én nem szeretem az automatát, mert a legtöbb, átlagos pénztárcával megvásárolható automata kettesből-hármasból olyan gyorsan elvált, hogy nem lehet rendesen gyorsulni vele, ha a környéken nem túl hosszúak a gyorsítósávok.)

ma 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi, igen én is inkább a benzines felé hajlok
ma 09:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Minek Németországól? Azért itthon is vannak autók, ha itthon nem találsz akkor esetleg de így nekiállni hogy tuti onnan baromság.

Városba csak benzinest szabad.

Állapotot veszünk, nem évjáratot és km-t, pláne ilyen kevés pénzből.

Fiesta oké, ha nincs rozsda az 1.2/1.4 motorok teljesen jók. Opel kicsit kényesebb (lánc olyan mint a biciklié, twinport és EGR a városban eltömődi), nem igazan javasolnam.

Focus 1m alatt mind rozsdás, felejtős.

Golf benziensek lomhák, sokat esznek, 16v trafó zabáló, 8v Sr olajzabáló.

Citroen C4et tudom ajánlani mert alapvetően nem beteges, nem rohad és a (nem vti) motorok jók.

Toyota Yaris és Corolla sem kizárandó, van esély 1m alatt normálisat találni.

ma 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Azért mert Németországban élek.

Keret azért csak ennyi, mert első körbe ennyit szánnék rá. Úgy érzem felesleges lenne 10+ezer € elsőnek autót venni.


Köszi amiket írtál, hasznosak

ma 13:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!